BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI BURSA İL FİNALİNDE OKULLARIMIZ DERECE ALDI

5. Akıl ve Zekâ Oyunları İl Finali'nde İlçemiz okulları kazandıkları başarılarla ilçemizi ve ilimizi Türkiye finalinde temsil etme hakkı kazandı.
5. AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI BURSA İL FİNALİNDE OKULLARIMIZ DERECE ALDI

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan "Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası İş Birliği Protokolü" kapsamında turnuvanın Bursa İl Finali düzenlendi.  İl finalinde; Nilüfer Cavit Çağlar Ortaokulu öğrecimiz Zeynep Ecrin AYVALI mangala dalında,  Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu öğrecimiz Alper ALTUNOK ve Süleyman Cura Ortaokulu öğrecimiz Enes KARABULUT pentago dalında birinci oldu.

Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen yarışmaya 12 ilçeden 109 öğrenci katıldı. Müsabakalarda ilkokul ve ortaokul öğrencileri; beşer oyun üzerinden yarıştı. Yapılan müsabakalar neticesinde her oyunda birinci olan öğrenci; Türkiye finalinde Bursa'yı temsilen yarışmaya hak kazandı. Birinci olan ve dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

12-04-202312-04-202312-04-2023

 

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.