BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'81 ÇALIKUŞU-BURSA' ADLI E-DERGİ'NİN İLK SAYISINDA, İLÇEMİZİN BAŞARILARI YER ALDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından  hazırlanan "81 Çalıkuşu-Bursa" adlı derginin ilk sayısında ilçemiz okullarının ve öğrencilerinin başarılarına yer verildi. 
'81 ÇALIKUŞU-BURSA' ADLI E-DERGİ'NİN İLK SAYISINDA, İLÇEMİZİN BAŞARILARI YER ALDI

İki ayda bir e- dergi olarak okurlarla buluşacak "81 Çalıkuşu-Bursa" isimli derginin ilk sayısında; 'Biz Üretiyoruz, Güçlü Mesleki Eğitim, Okuyoruz, Minik Salonlar-Dev Sporcular, Ödüllerimiz,  Projelerimiz,  Güçlü Yarınlar İçin, Öğreniyoruz' başlıklarıyla Bursa'da eğitimde gerçekleşen faaliyetler, projeler, gelişmeler ve eğitimdeki başarı hikâyeleri yer alıyor.

İlçemiz okullarının ve öğrencilerinin elde etmiş olduğu başarılarda derginin sayfalarında geniş yer buldu. Avrupa'da ve Ulusal basında gündem olan BRS-CA markalı antijen test kitleri meslek liselerimiz M.Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ar-Ge merkezi Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde, tükürükten alınan numuneden 15 dakikada sonuç sağlayan Covid-19 antijen test kitinin üretimi haberi, yine Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin, Türkiye 2021 Türkiye Mükemmellik Ödülü'nü kazanması, Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin dünya çapında Bakalorya (IB) organizasyonunun "Diploma" ve "Orta Yıllar (MYP)" programlarından yetkilendirme belgesi alması ve Sadettin Türkün Ortaokulu ile Vahide Aktuğ Ortaokulu öğrencilerimizin Avrupa satranç şampiyonluğu  hikayelerini, e- derginin sayfalarında okuyabilirsiniz.

81 Çalıkuşu-Bursa adlı e-dergiye ulaşmak için tıklayınız. 

03-01-202203-01-202203-01-202203-01-2022

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.