BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB´yi Öğreniyorum - Bilgi Yarışması

Lise 10. Sınıf öğrencilerin, AB hakkındaki bilgilerini ve farkındalıklarını artırmak, onları motive etmek ve onları araştırma yapmaya sevketmek  için "AB´yi Öğreniyorum" bilgi yarışması  düzenlendi.
AB´yi Öğreniyorum - Bilgi Yarışması

Lise 10. Sınıf öğrencilerin, AB hakkındaki bilgilerini ve farkındalıklarını artırmak, onları motive etmek ve onları araştırma yapmaya sevketmek  için "AB´yi Öğreniyorum" bilgi yarışmasını Ali Karasu Anadolu Lisesi kazandı.

AB’ye aday bir ülke olarak Türkiye için en önemli konulardan birisi adaylık süreci ve tam üyelik ile ilgili doğru bilgiyi edinmektir. Bu yarışma ile öğrencilerin, AB’nin değerleri, temel haklar ve politikaları hakkında bilgilerini ve farkındalıklarını artırması ve AB’yi daha iyi anlamaları beklenmektedir. Bu  amaçla  AB ortak değerleri, Temel haklar, AB kurumları, AB politikaları, AB programları, AB’nin tarihi, AB’nin genişlemesi, Türkiye’nin katılım süreci, Aday ülkeler, Kültür (sanat, edebiyat, müzik, popüler kültür), Coğrafya konularında bilgi yarışması düzenlenmiştir.

           Ali Karasu Anadolu Lisesi, Barış Anadolu Lisesi, Çamlıca Anadolu Lisesi, Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İslam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Meriç Anadolu Lisesi, Nilüfer Tofaş Fen Lisesi,  Özel Tan Anadolu Lisesi ve Özel Tan Fen Lisesinin katılımlarıyla gerçekleştirilen yarışmayı Ali Karasu Anadolu Lisesi kazanmıştır.

 

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.