BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHMET UYAR İLKOKULU SPOR SALONU AÇILIŞI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ahmet Uyar İlkokulu’na kazandırdığı spor salonu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından törenle hizmete açıldı.
AHMET UYAR İLKOKULU SPOR SALONU AÇILIŞI


 

Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu açılışı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ahmet Uyar İlkokulu’na kazandırdığı spor salonu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim kurumlarına desteğini sürdürdüğünü söyleyerek, “Spor kenti Bursa hedefiyle kente kazandırdığımız spor tesisi 210’u buldu” dedi.

Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu açılışı


Bursa’yı sporda da marka bir kent yapma hedefiyle kentin her köşesine ve özellikle eğitim kurumlarına spor tesisi desteğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Uyar İlkokulu’na da konforlu bir spor salonu kazandırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ataevler Mahallesi’nde hizmet veren Ahmet Uyar İlkokulu’nun spor salonunun açılış töreninde öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılandı. Bursa’ya eserler kazandırmanın onurunu yaşadığını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Güzel Nilüfer’de güzel bir spor salonunu daha okula ve bölgeye kazandırıyoruz. Bu salon, başta Ahmet Uyar İlkokulu öğrencilerine ve çevrede yaşayan vatandaşlara spor yapma imkanı sunacak” dedi.


Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu açılışı

Spor kenti Bursa’nın hedefi 220 spor tesisi

Başkan Altepe, Bursa’nın son yıllarda attığı adımlarla 26 dalda Türkiye’de örnek olduğunu belirterek, “Bursa, sporda da öncü olsun istiyoruz. Spor kenti Bursa hedefiyle başkanlığım döneminde hayata geçirdiğimiz spor tesisi sayısı 210’u buldu, umarım bu sayı dönem sonuna dek 220’yı bulacak. Tüm ilçelerde, mahallelerde 7’den 70’e herkesi spor yapabilmeleri için alan oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, sağlıklı kent, sağlıklı toplum ve sağlıklı Bursa arzusuyla çalışmalarını yönlendirdiklerini işaret ederek, “Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın sporla iç içe, sağlıklı bir nesil olarak en iyi şekilde yetişmesini hedefliyoruz. Gençlerimizin birikimli, vizyon sahibi, sağlıklı, idealist bireyler olmalarına destek sağlayacak faaliyetlere imza atıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün sporcu sayısının 6 bin 100’den 12 bin 300’e ulaştığını ifade eden Başkan Altepe, yeni tesislerle bu sayının daha da artacağına inandığını söyledi. Başkan Altepe, Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu’nun 900 metrekarelik taban alanında yapıldığını belirterek, 100 kişi koltuk kapasitesine sahip olan spor salonunda, soyunma odaları ve idari birimlerin de bulunduğunu söyledi.

“Büyükşehir Belediyesi sayesinde Bursa, Türkiye’de ‘spor kenti’ olarak anılıyor”

İl Milli Eğitim Müdürvekili Necdet Sezer, eğitime katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ise her hafta ayrı bir spor tesisinin Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırıldığını vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı desteklerle Bursa, Türkiye’de ‘spor kenti’ olarak anılıyor. Bu noktada en büyük pay Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nindir. Bu tesisler de ülkenin yeni vizyonlar kazanmasında çok etkili olacaktır” diyerek Başkan Altepe’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu açılışıAhmet Uyar İlkokulu Spor Salonu açılışı

“Özgüvenli sporcular bu salonda yetişecek”

 Ahmet Uyar İlkokulu Müdürü Metin Köse de Büyükşehir Belediyesi tarafından okula yaptırılan spor salonunda sevgi, saygı, barış ve mutluluğu ilke edinen özgüvenli sporcuların yetişeceğine inandığını söyledi. Köse ve okulun öğrencileri, Başkan Altepe ile Ahmet Uyar İlkokulu’nu maddi ve manevi destekleriyle yaşatan Uyar Ailesi adına Feriha Uyar’a teşekkür çiçeği takdim etti. Başkan Altepe, spor tesisinin açılış kurdelesini protokol üyeleriyle birlikte keserek, salonda basketbol potasında deneme atışları yaptı. Çalışmalarını Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu’nda sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün minik basketbol yıldızları da Başkan Altepe’ye eşlik etti. Öte yandan Büyükşehir Belediyespor Kulübü basketbol kış okullarına çok fazla talep olduğundan bazı derslerin bu salonda yapıldığı da biliniyor. Programın sonunda, Feriha Uyar tarafından bir aile geleneği olarak tüm katılımcılara ve öğrencilere lokma ikramı yapıldı.

Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu açılışı

Ahmet Uyar İlkokulu Spor Salonu açılışı

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.