BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATAEVLER ANAOKULU “ULUŞEHİR’DE KARDEŞLİK ÖYKÜSܔ PROJESİ KAPSAMINDA BÜYÜKORHAN İLÇESİ OKULLARINA ZİYARET ETTİ.

Ataevler Anaokulu “ULUŞEHİR’DE  KARDEŞLİK ÖYKÜSÜ” Projesi kapsamında Büyükorhan İlçesi,Atatürk İlkokulu,Merkez Ortaokulu,Yenice İlkokulu ve Kınık İlkokulları ile eşleştirilerek projeyi uygulamaya başlamıştır.
ATAEVLER ANAOKULU “ULUŞEHİR’DE KARDEŞLİK ÖYKÜSܔ PROJESİ KAPSAMINDA BÜYÜKORHAN İLÇESİ OKULLARINA ZİYARET ETTİ.

 

 11-03-2016

        İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu “ULUŞEHİR’DE  KARDEŞLİK ÖYKÜSÜ” Projesi kapsamında Ataevler Anaokulu Büyükorhan İlçesi,Atatürk İlkokulu,Merkez Ortaokulu,Yenice İlkokulu ve Kınık İlkokulları ile eşleştirilerek projeyi uygulamaya başlamıştır.

        Yerelden başlayarak Kardeş Okul anlayışını iller arası ve Uluslarası boyuta taşımak;farklı kültür ve eğitim anlayışı içerisinde faaliyet gösteren okulları kardeşlik temasında bir araya getirerek işbirliği ve desteği artırmak proje etkinlikleri ile bilgi ,deneyim,kültür ve değer paylaşımını sağlamak,değişik tema üzerinde işbirliği ve diyalogu arttırmak,öğrenciler arasında sevgi,saygı sosyal sorumluluk,yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek,ilimizin kültürel zenginliklerini karşılıklı etkileşimlerle tanıtmak,üreten ve paylaşan dinamik okullar anlayışını geliştirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteği ile Proje Ataevler Anaokulu Öğretmen ve velilerine duyurulmuştur.İdare,öğretmen,tedarikçilerimiz ve velilerimizin desteği ile 4 Kardeş Okulun sınıf ihtiyaçları (kırtasiye,baskı makinası,yazıcı,bilgisayar vs.)tespit edilip,tedarik edilmiştir.Velilerin yoğun ilgisi ile bir seferberlik halinde çalışılmıştır.

11-03-2016

           09.03.2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ,Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Selami GÜLLÜLÜ ve Seyfettin MAYUK ,Ataevler Anaokulu Müdürü Meral BAYAR,Müdür Yardımcısı Çiğdem BALCI,Okul Aile Birliği Başkanı Büşra KUL ve Nedim Öztan İlkokul Müdürü Zeliha YÜCE’nin de katılımı ile Büyükorhan ilçesi Milli Eğitim Müdürü Suat TOPAL ile işbirliği halinde Kardeş Okullarına  bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

11-03-201611-03-201611-03-2016

        Büyükorhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat TOPAL’ın katılımı ile okullar ve BUSMEK tarafından açılan İpek Halı DokumaMerkezi gezilmiş, Ataevler Anaokulu velilerinin hazırladığı kırtasiye yardımlar okullara iletilmiştir.Ataevler Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu el faaliyetleri,Büyükorhan İlçesi Okulları Öğrenci ve Öğretmenlerine ulaştırılmıştır.Ayrıca etkinlik örneklerinin sunulduğu CD hediye edilmiştir.İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ kardeş Okul uygulamalarında “sadece yardım yapmak değil, yapılan sınıf içi uygulamaların ve iyi örneklerin de paylaşılmasının” önemine vurgu yaptı.

11-03-2016

      Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürleri  Seyfettin MAYUK ve Selami GÜLLÜLÜ Nilüfer İlçesinin Sosyal- Ekonomik olarak  güçlü olan yönünün  bu tür projelere destek sağlayarak  değerlendirildiğine değindiler. Okul Müdürü Meral BAYAR Uluslararası ve Yerel Projelerinden bahsederek  okullarının çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Büyükorhan  İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat TOPAL projeden ve yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetlerini belirtti.    

11-03-2016

           Kınık Köyü İlkokulu öğrencileri folklör gösterileri ile misafirleri yolcu ettiler.

11-03-201611-03-2016

           Proje karşılıklı ziyaretler ve bir sonra ki ayağında Ataevler Anaokulu sınıflarına Kardeş Okulların Öğretmenlerinin davet edilerek, birlikte etkinlikler düzenlemeleri ile devam edecektir.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.