BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATAEVLER ANAOKULUNDA ‘’BURSA’DA DEĞERLERİMLE BÜYÜYORUM’’ PROJESİ ETKİNLİKLERİNİN SERGİLENDİĞİ BURSA GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

ATAEVLER ANAOKULUNDA NİLÜFER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE BURSANIN FETHİNİN 689. YILDÖNÜMÜ VE ‘’BURSA’DA DEĞERLERİMLE BÜYÜYORUM’’ PROJESİ ETKİNLİKLERİNİN SERGİLENDİĞİ BURSA GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.
ATAEVLER ANAOKULUNDA ‘’BURSA’DA DEĞERLERİMLE BÜYÜYORUM’’ PROJESİ ETKİNLİKLERİNİN SERGİLENDİĞİ BURSA GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

     Bir cihan imparatorluğu olan Osmanlının temellerinin atıldığı bu coğrafyada yaşamanın gururu ile Bursa’nın fethinin 689. Yıl dönümünü kutladıkları ve bu bilinçle bu vesile ile Bursa’nın değerlerine sahip çıkmanın önemine işaret ederek hazırladıkları “Bursa da değerlerimle büyüyorum” projesi kapsamında geçmişle günümüzü birleştirip bir köprü oluşturdukları “Bursa Günü”  etkinlikleri Ataevler Anaokulunda gerçekleşti.

    Fetih ve Bursa Günü etkinlikleri; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir KARLIK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Kemal ÜNAL, Nevzat GÜLTEKİN, Mehmet ARI, Hüseyin HACIOĞLU, Seyfettin MAYUK, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Selami GÜLLÜLÜ, Abdülaziz KAYHAN, Mehmet AVCI, Yunus KALDIRIM, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin LEVENT, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve diğer misafirlerden oluşan geniş bir katılım ile gerçekleşti.

 

        Okul bahçesinde Protokolün Bursa’nın yöresel kıyafetleri ile karşılanmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi Mehteran Ekibi sunumuyla başlayan etkinlik, Kılıç Kalkan Ekibi gösterileri ile devam etti. Okul sergi alanında veli ve öğrencilerin hazırladığı Bursa’nın Değerlerini yansıtan üç boyutlu çalışmalar, koza, ipek, çini, kestane şekeri, zeytin, otomotiv, tekstil vb. çalışmalar, Bursa’nın yöresel yemekleri, Bursa’nın özel kebabı İskender’in tanıtıldığı stant sahibi Yavuz İSKENDER tarafından özel bir koleksiyon ile temsil edildi. Kurulan müzenin ürünleri sergilendi.

    Öğretmenler tarafından ebru sanatı çalışmaları, ebru standında tanıtılıp, konuklara gösterildi. Bursa tanıtım filmi izletildi.

     Okul müdürü Meral BAYAR Atalarımızın fethi ile temellerini attığı ve anılarını, geleneklerini, tarihlerini, yaşamlarını, ruhlarını, inançlarını nakış nakış işledikleri bu manevi mirasımıza, ilk başkentimize, evliyalar şehrimize eşine ve benzerine az rastlanır kültür ve tarih zenginliğine, padişahlar diyarı değerli şahsiyetler yetiştirmiş bu topraklara bugün sahip çıkmanın manevi mutluluğunu yaşıyoruz, dedi. Günümüzde insanlar evrensel ve manevi değerlerine sahip çıktığı ölçü de kişiliklerinde kaliteyi yakalayabiliyorlar diyebiliriz çünkü ancak ve ancak “değerlerimizle varız” “değerlerimizle değerliyiz.” Vurgusunda bulundu. 

     Proje tabanlı çalışmalara önem veren bir okul ve ekip olarak bu sene de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün projesi olan  ‘’Bursa da Değerlerimle Büyüyorum’’ projesini etkin bir şekilde okullarında öğretmen, öğrenci ve velilerinin katkıları ile yürüttüklerini anlattı. Öğrencileri ve Velileri ile el ele Bursa’nın çeşitli değerlerine geziler düzenlediklerini, çocuklara Bursa’nın değerlerini tanıtmayı ilke edindiklerini söyledi.

  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ Bursa’da Değerlerimle Büyüyorum projenin Bursa Valiliğinin himayesinde gerçekleştiğine ve tüm Okulların ilgi ile uyguladıklarına değindi.

 Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir KARLIK bu anlamlı çalışmadan ötürü Okul İdaresi, öğretmen ve velileri kutladı. Kapsamlı bir Fetih etkinliği olduğunu dile getirdi.

 

   Öğrencilerin Bursa yöresi Halk Oyunları gösterisi ve Karagöz- Hacivat gösterilerinin ardından Baba Destek Eğitim Programını başarı ile bitiren velilere belgeleri sunuldu.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.