BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOYUN KADAR KİTAP OKU ETKİNLİĞİNDE KATILIM ŞAMPİYONU OKULLARIMIZ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR.

BOYUN KADAR KİTAP OKU ETKİNLİĞİNDE KATILIM ŞAMPİYONU OKULLARIMIZ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR.

03-05-2017

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin kitap ve kütüphaneyle ilişkilerinin güçlenmesine, okuma ilgileri ve anlama düzeylerinin gelişmesine katkı sağlanması amacıyla Nilüfer Belediyesi’nin Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nilüfer Rotary Kulübü iş birliği ile düzenlediği “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliği ödül töreni ile tamamlandı.2016-2017 eğitim dönemi ile birlikte başlayan etkinliğe, Nilüfer sınırlarında bulunan devlet okullarında öğrenim gören 2 bin 46 öğrencimiz katıldı. Öğrenciler 56 bin 763 kitap yani 6 milyon 213 bin 246 sayfa okudu. Yarışma için 55 farklı okulumuzdan gerçekleşen başvurularda 228 öğretmen de öğrencilerin kitap özetlerini izleyerek projeye katkı sundu.

03-05-2017

Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen ödül törenine Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle ERMAN, Nilüfer Rotary Kulübü Dönem Başkanı Orhan GÜR, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak PALA, yazar, editör ve eğitmen Hakan AKDOĞAN, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ  yaptığı konuşmada, “Bütün kitapların bize şifre çözücü olarak okumasını vaad ettiği tek bir kitap vardır. O da insandır. Hepimiz insan hakikatini kavramak ve daha fazla anlamak için kendimizi hecelere, satırlara, mısralara teslim ediyoruz. Onların refakatinde bizlere tuttukları ışığı göremediğimiz karanlıkları görebiliyoruz” diyerek kitap okumanın insan yaşamındaki önemine vurgu yaptı.

03-05-2017

Konuşmaların ardından “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliğinde dereceye giren 120 çocuk, 77 öğretmen ve 29 okul idarecisine Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem  TÜFEKCİ,Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle ERMAN,  Nilüfer Rotary Kulübü Dönem Başkanı Orhan GÜR tarafından madalyaları ve hediyeleri verildi. Dereceye giren tüm öğrencilere aynı zaman İstanbul’da Vialand gezisi hediye edildi.Etknlikte katılım şampiyonu okullarımız Badırga ilkokulu, Işıktepe Rüveyde Dörtçelik ilkokulu, Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu, Vahide Aktuğ Ortaokulu olmuştur.Okudukları kitapların özetlerini çıkararak yarışmaya katılan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz dereceye girmenin mutluluğunu beraber yaşadılar.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.