BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA, 15. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINA HAZIRLANIYOR

Ülkemizde mesleki ve teknik eğitimdeki niteliğin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, öğrencilere endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve bu konudaki deneyimlerinin paylaşılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılından itibaren her yıl düzenli olarak yapılan Uluslararası MEB Robot Yarışması'nın 15'incisi, bu yıl Bursa'da yapılacak.
BURSA, 15. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINA HAZIRLANIYOR

8-11 Mart 2023 tarihleri arasında Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde gerçekleştirilecek olan 15. Uluslararası MEB Robot Yarışması  "Cumhuriyet ve Teknoloji" teması ve "Ahican Cumhuriyet'in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa'da" sloganı ile 14 kategoride gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet'in 100. yılında Bursa'da gerçekleştirilecek olan yarışmaya bu yıl "Su Altı Aracı (ROV)" ve "Otonom Araç" kategorileri de eklendi.

05 Aralık 2022 - 30 Aralık 2022 tarihleri arasında Hızlı Çizgi İzleyen ve Mini Sumo kategorilerindeki Sanal Robot Yarışması ile ön elemeler gerçekleştirilecek. Ön elemede başarılı olanlar; Bursa'da yapılacak 15. Uluslararası MEB Robot Yarışması'na katılmaya hak kazanacak.

Ön Elemesi Yapılacak Kategorilerin Yarışma Başvuru Tarihi

(05 Aralık 2022 - 30 Aralık 2022)

·       Hızlı Çizgi İzleyen

·       Mini Sumo

Ön Elemesi Yapılmayacak Kategorilerin Yarışma Başvuru Tarihi

(05 Aralık 2022 - 17 Şubat 2023)

·       Çizgi izleyen (Temel Seviye)

·       Çizgi izleyen (İleri Seviye)

·       İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)

·       Labirent Ustası

·       Endüstriyel Robot Kol

·       Tasarla-Çalıştır

·       Yumurta Toplama (Caretta Caretta)

·       Tozkoparan Robot (Temel Seviye)

·       Serbest Proje

·       Temalı Robot

·       Otonom Araç

·       Su Altı Aracı Kategorisi (ROV)

 
Yarışma başvuruları https://robot.meb.gov.tr  adresinden gerçekleştirilecektir.

Kaynak : bursa.meb.gov.tr

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.