BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA 'OYUNCAKSIZ ÇOCUK, ÇOCUKSUZ OYUNCAK KALMASIN'

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Omsa Otomotiv Aks. Yed. Par. San. ve Tic. A.Ş. oyunların vazgeçilmez ögeleri olan oyuncakları çocuklarla buluşturmak üzere geçtiğimiz günlerde iş birliği protokolüne imza attı.
BURSA'DA 'OYUNCAKSIZ ÇOCUK, ÇOCUKSUZ OYUNCAK KALMASIN'

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Omsa Otomotiv Aks. Yed. Par. San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Şaşmaz, özel okul kurucuları ve özel okulların müdürleriyle Sadettin Türkün Ortaokulu'nda protokolün hedeflerinin konuşulduğu toplantıda buluştu.

Protokolle çocukların zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerini desteklemek, hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştiren bilişsel ve psikomotor gelişimlerinin desteklenmek üzere çocukların farklı oyuncaklarla oynaması hedefleniyor. 

Projede çocukların farklı oyuncaklarla buluşması, oyuncaklarını paylaşarak paylaşma duygusuna vurgu yapmak, çevremizde bulunan her insanın bizlerle aynı imkânlara sahip olmadığı konusunda farkındalık oluşturmak, sevgi ve mutluluğun paylaştıkça çoğaldığı, acı ve üzüntülerin ise paylaştıkça azaldığını öğrenmelerini sağlamak amaçlanıyor. Bursa'daki resmi ve özel okullarda öğrenim gören öğrenci ve aileler, gönüllülük esasına göre kullanmadıkları ya da yeni oyuncakları, dezavantajlı bölgelerdeki okullar ile köy okullarının öğrencilerine dağıtılmak üzere okullarına teslim edecekler.

Kaynak : bursa.meb.gov.tr

17-03-2022

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.