BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE NİLÜFER’DE OKUL SPORLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlediği ‘Okul Sporları Şenliği’, Nilüfer’de 15 bine yakın öğrencinin katılımıyla şampiyonluk havasında gerçekleşti.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE NİLÜFER’DE  OKUL SPORLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlediği ‘Okul Sporları Şenliği’, Nilüfer’de 15 bine yakın öğrencinin katılımıyla  gerçekleşti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Nilüfer Spor Salonu’nda yapılan şenlikler , Büyükşehir Belediye Bandosu’nun marşlarıyla renklenen şenlik, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Eğlence ve spor bir arada

NİLÜFER SPOR ŞENLİĞİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmette en büyük ortağının İl Milli Eğitim Müdürlüğü olduğunu ifade etti. Şenliklerinin 17 ilçe milli eğitim müdürlüğüyle birlikte organize edildiğini, yılsonuna kadar da 200 bine yakın öğrenciyi spora teşvik etmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Altepe, daha önce Harmancık, Gemlik, Orhangazi, İznik, Yenişehir, Osmangazi, Mudanya, Gürsu, Kestel, Karacabey ve son olarak Nilüfer’de yaptıkları şenliklerle 192 bin öğrenciyi eğlence ve sporla buluşturduklarını hatırlattı. Hedefleri olan Bursa’nın geleceği için gençlerin önemine değinen Başkan Altepe, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Her şey sizler için. Gençlerimiz, geleceğimiz için. Sizlere güveniyoruz. Onun için ne yapsak azdır” diye konuştu.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi de, şenliğin uluslararası şampiyonluk havasında geçmesini sağlayan Başkan Altepe’ye tüm öğrenciler adına teşekkür etti. 

NİLÜFER SPOR ŞENLİĞİ

Akrobasi gösterileri nefesleri kesti

Programda öğrenciler adına konuşan Koç Ortaokulu öğrencisi Ayça Neğiş, eğitime, spora ve geleceğe yaptığı katkılar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Şenlikler çerçevesinde Büyükşehir Belediyespor Jimnastik,  Kay Kay ve Bisiklet Akrobasi ve Karizma gösteri grupları sergiledikleri birbirinden zor akrobasi hareketleriyle öğrencileri coşturdu. Şenlikler çerçevesinde ‘Yeşil Timsahlar’ ile ‘İpekböceği’ grupları arasında fizik ve zekâ oyunları da yapıldı. Program, yarışmalara katılan öğrencilere madalyalarının verilmesiyle sona erdi.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.