BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEPREM BÖLGESİNE YARDIM KAMPANYASI

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi olan ve birçok ilçemizin etkilendiği deprem nedeniyle Bursa Valiliği'nin koordinasyonunda yardım kampanyası başlatılmıştır.  
DEPREM BÖLGESİNE YARDIM KAMPANYASI

Depremden etkilenen  bölgelerdeki  afetzede  vatandaşlarımız  soğuk  havayla  da mücadele etmektedir.

Gün birlik olma ve tüm imkanlarımızla afetzedelerimizle dayanışma günüdür. Kampanyaya destek olmak isteyen  vatandaşlarımız; HİÇ  KULLANILMAMIŞ  kadın/erkek/çocuk  kıyafetleri  (özellikle  bot,  kaban, mont,  içlik,  bere,  atkı, eldiven gibi  kışlık kıyafetler,  iç  çamaşırı, yastık,  battaniye,  uyku  seti,  çocuk  bezi,  devam  sütü,  ısıtıcı/soba,  tuvalet kağıdı, hijyen malzemeleri, fener, pil, powerbank, mum, konserve, hazır gıda, su, bebek maması, bisküvi,  bakliyat,  un  vb. yardımlarını  kendilerine  en  yakın  Kaymakamlıklarımız  bünyesindeki  Sosyal  Yardımlaşma  ve  Dayanışma Vakıfları ile Bursa İl AFAD Müdürlüğü'nün belirlenen yardım toplama noktalarına teslim edilecektir.

Bu kapsamda:

-Vatandaşlarımızın kendilerine en yakın okula yardımlarını teslim edilebilmesi için okullarımız mesai saatlerinde mutlaka açık tutulacak ve getirilen yardımlar ayrıştırılarak paketlenecek, üzerine içeriğine olan malzemelerin isimleri yazılacaktır. Okullarımızın açık tutulması ve gelen taleplerin yönlendirilmesine yönelik koordinasyon İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

-Okullarımızda toplanan ve Okul Müdürlükleri tarafından yardım toplama noktalarına teslimi yapılan malzemeler https://bursa.meb.gov.tr/burbis üzerindenaçılan sisteme her gün düzenli olarak 16.30'a kadar girilecektir. Okullarımız tarafından şimdiye kadar teslim edilmiş olan yardımların da sisteme işlenmesi gerekmektedir.

 -Nakdi yardımlar,  Valiliğimizin ilan ettiği hesaplara yapılacak olup okullarımız tarafından herhangi bir nakdi yardım alınmayacaktır.

 

07-02-2023

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.