BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Okul Etiketinde Nilüfer'e Sevindirici Haber

Bursa'da eTwinning Okulu Etiketi kapsamında başvuru yapan 83 okulun tamamı okul etiketi almaya hak kazandı.
eTwinning Okul Etiketinde Nilüfer'e Sevindirici Haber

2020-2021 eğitim öğretim yılı eTwinning Okul Etiketi sürecinde etiket almaya hak kazanan okullar belli oldu, Bu kapsamda Bursa'dan başvuru yapan 83 okulun tamamı %100 başarı göstererek eTwinning Okul Etiketi aldıp, Etiket alan okul sayısı 2020 yılında 39 iken bu yıl 83 okulun daha eTwinning Okul Etiketi almasıyla 122'ye yükseldi.   

eTwinning Okul Etiketi'ne sahip olan okullar, Avrupa düzeyinde eTwinning ve eSafety için rol modelleri olarak tanınmasını ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluşturmasını sağlıyor. Bu okullar ayrıca dijital uygulamalar, e-güvenlik uygulamaları, pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar, personelin sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi, personel ve öğrencilerle gerçekleştirilen işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi alanlarında lider olarak tanınıyor.

İlçemiz okul öğretmenlerinin 2019-2020 eğitim öğretim yılında yaptıkları proje çalışmaları ve aldıkları eTwinning Ulusal ve Avrupa kalite etiketleri baz alınarak 6 okulumuz eTwinning Okulu olmaya aday gösterilmişti. Başvuru süreci okullarımız eTwinning ekipleri tarafından  tamamlandı. Bu süreci okullarımız adına tamamlayan, etikete sahip olan İlçemiz okulları ile birlikte ilimizdeki 122 okulun okul idareci ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Demirci İlkokulu

Eşref Ergin Ortaokulu

Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulu

Meral  Muammer Ağım Ortaokulu

Nilüfer Halil İnalcık Bilim ve Sanat Merkezi

Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.