BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulundaki Toplu Açılış Töreni ve Sevgi Korosu Konseri

Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulundaki Toplu Açılış Töreni ve Sevgi Korosu Konseri büyük beğeni kazandı.
Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulundaki Toplu Açılış Töreni ve Sevgi Korosu Konseri

 11.05.2016 günü gerçekleştirilen açılış töreni öncesinde öğrenciler, öğretmenler ve öğrenci velilerinin katılımıyla okul bahçesinde gün boyu devam eden bahar şenlikleri kapsamında yapılan yiyecek kermesi, geleneksel oyunlar, geleneksel oyuncaklar sergisi büyük ilgi gördü. Toplu Açılış Törenine Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil KAYAOĞLU, Eski Milletvekillerimizden Bürosit Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin GÜLENER, Memursen Bursa İl Başkanı Numan ŞEKER, Uludağ Üniversitesi Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Fikri PALA, Sevgi Korosu Şefi Meltun KADIOĞLU, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ, Okul Müdürlerimiz ve davetlilerin katılımıyla AL GÖTÜR OKU GETİR Halk Kütüphanesi, Anasınıfı Oyun Parkı, Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi, 150 kişi kapasiteli Konferans Salonu, TUYİŞ (Tasarla Uygula Yap İş Sınıfı) Atölyesi ve Güreş Salonunun toplu açılış töreni yapıldı.

16-05-201616-05-2016

      Okul Aile Birliği, öğrenci velilerinin desteği ve bazı hayırseverlerin maddi yardımları ile okuldaki idari birimler, destek eğitim odası, anasınıfı oyun parkı ve mutfağı, akıl ve zekâ oyunları atölyesi, konferans salonu, halk kütüphanesi yenilendi. Okulun 8 adet dersliği yeniden onarılarak, bütün donatımları yenilendi. Sınıflardaki eski masa ve sıralar geri dönüşüm olarak değerlendirilerek okul bahçesinde bahçe çiti olarak kullanıldı. 

16-05-2016

     Açılış programı öncesinde Okul Müdürü Cuma BEYDE davetlilere okulda oluşturulan yeni birimler ve faaliyetler hakkında bilgi verdi. Toplu açılış törenin ardından yeni oluşturulan birimler davetliler tarafından gezilerek yapılan faaliyetler yerinde incelendi. TUYİŞ Atölyesinde oluşturulan dört adet tasarım projesi, atölyenin okulda kurulmasını sağlayan Bürosit Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin GÜLENER ve diğer katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı. Öğrenciler kendileri tarafından tasarladıkları projeleri  inivasyon ve el becerilerini geliştiren çalışmalarla, yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlamaktadırlar.  Atölyede kurulan makineler ile tasarılarına kendi becerilerini katan öğrenciler okullarında böyle bir işlevsel atölyenin kurulmasından mutlu olduklarını dile getirdiler. Ayrıca iki yıldır okulda uygulanmakta olan öğrenci ve öğretmenlerin hep birlikte sabahları okul bahçesinde 15 dk  müzik eşliğinde yaptıkları sabah sporu “ Yaşam Koçu Projesi” katılımcılar tarafından ilgi gördü.

16-05-2016

16-05-2016

      Türk Milli Eğitiminin Amaçları içinde bulunan “Öğrencilerin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak" ilkesi doğrultusunda okulda oluşturulan yeni birimlerden; atölyeler, oyun alanları, müzik, resim, spor alanları, konferans salonu ve kütüphane ile öğrencilerin hem hayata, hem de bir üst öğrenime daha donanımlı olarak hazırlanmalarına fırsat verilmektedir. 

16-05-2016

         Okulda oluşturulan iş atölyesi için Bürosit Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin GÜLENER´e, güreş salonu için Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil KAYAOĞLU´na, okul bahçesinde yapılan sahne platformu için Rodopi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fikret VATANSEVER´e Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ öğrencilerin kendi elleriyle atölyede hazırladıkları hediyeleri takdim etti.

16-05-2016

        Okul bahçe duvarlarına yapılan Bursa temalı resimleri, geleneksel oyuncaklar sergisi ile yağlı boya resim sergisini gezen davetliler, Sevgi Korosunun hazırladığı Türk Halk Müziği konserini izlediler. Düzenlenen akşam yemeğinin ardından davetliler ve öğrenci velilerine akşam saatlerinde Halk Müziği Konseri verildi.

16-05-201616-05-2016

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.