Haberler HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDE OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ KAPSAMINDA OKUL BAHÇESİNDE FİDAN DİKİMİ TÖRENİ

HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDE OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ KAPSAMINDA OKUL BAHÇESİNDE FİDAN DİKİMİ TÖRENİ

İlçemiz Hüseyin Özdilek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi OKULLAR HAYAT OLSUN Projesi kapsamında ÖĞRETMEN ÖRNEKTİR düşüncesi ile Nilüfer Belediyesi ve Bursa Orman Bölge Müdürlüğünden temin ettiği  fidanların dikimini 23 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirildi.

HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDE OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ KAPSAMINDA OKUL BAHÇESİNDE FİDAN DİKİMİ TÖRENİ    

Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında Fidan Dikiminden görüntüler

          İlçemiz Hüseyin Özdilek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi OKULLAR HAYAT OLSUN Projesi kapsamında ÖĞRETMEN ÖRNEKTİR düşüncesi ile Nilüfer Belediyesi ve Bursa Orman Bölge Müdürlüğünden temin ettiği  fidanların dikimini 23 Kasım 2012 tarihinde İlçe Kaymakamı  Mustafa KILIÇ , Belediye Başkanı  Mustafa BOZBEY, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet KAYA, Emekli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Reşat KUMBASAR , sanayici ve iş adamları, mahalle muhtarı Sayın Erol YILMAZER, Okul Aile Birliği , öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımı ile gerçekleştirdi.

        Programda Okul Müdür Vekili Nurcan ÇAKIR “OKULLAR HAYAT OLSUN” Projesi kapsamında yapılan çalışmaları ve 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında yapılması planlanan projelerin sunumu yaptı.

        Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç örnek çalışmalar yapan Hüseyin Özdilek Teknik ve Endüstri  Meslek Lisesi Müdürü Nurcan Çakır’a ve tüm okul yönetimine teşekkür ederek  başarılı çalışmalarını izlediğini belirtti.

        Okullar Hayat Olsun Projesinde okulların eğitim öğretim dışında vatandaşların sosyal ihtiyaçlarının sağlanabildiği alanlar olması yönünde çalışmalar yapıldığını belirtti.

         Öğretmenlerin insan yetiştirmede bir mimar gibi olduğunu belirtip bu hafta dolayısıyla rahmete ermiş olanları rahmetle andı. Emekli olanları sağlıklı ve uzun ömür dileyerek, görev yapmakta olan öğretmenlere başarılar diledi.

         Fidan dikmenin önemli olduğunu, ağacın ülkenin milli serveti olduğunu dile getiren Sayın Kaymakamımız,  ancak yok olduğunda bu değerlerin kıymetini anlıyoruz dedi.

         Herkesin bir dikili ağacı olsun felsefesiyle bu etkinliği düzenleyen Hüseyin Özdilek Teknik ve Endüstri meslek Lisesi okul idaresine, Nilüfer Belediye Başkanlığına, Orman Bölge Müdürlüğüne, teşekkür etti.

          Öğretmenler günü haftasında kendisinin de öğretmenlerinin eseri olduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak konuşmasına başladı

          Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okulların 24 saat açık olmasının kendileri içinde çok önemli olduğunu belirtti. Her yerde gözlenildiği gibi her işin başı eğitimdir diyen Bozbey öğretmenlere bu konuda büyük iş düştüğünü belirtti. Öğrencilerin de öğrendikleri bilgileri içselleştirerek yaşama aktarmaları gerektiğini dile getirdi.

           Nilüfer Belediyesi olarak okullara kaynak aktarmaya devam edeceklerini belirten Bozbey yakın zamanda60 ayakın okulun ihtiyaçlarının giderilerek eğitime katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

          Kaymakamlık, Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğü,  Orman Bölge Müdürlüğü ve Okulumuzun işbirliği ile ortak alanlarda yaşanabilen, paylaşılabilen alanların oluşturulmasının hedef olarak ortaya konduğunu belirten Bozbey tüm öğretmenlerin ellerinden öptüğünü dile getirdi.

          Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, konuşmasında Nilüfer’de eğitim adına güzel örnekleri gördüğünü, monotonluğun bozularak farklı sivil toplum örgütleriyle, sanayicisiyle, işadamlarıyla, velilerle ve değişik sektörlerle projeler üretildiğini belirtti.

         Avrupa Birliği projelerinin yürütüldüğünü, Türkiye derecelerini, başarıları, 32 okulun TSE ve İSO 9000 kalite belgesi almış olduğunu dile getirdi.

         Yerel yönetimlerle ve Kaymakamlığımızla uyum içinde çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

           Bursa’daki 23 Nisan Şenliklerinde binlerce öğrenciye resmi törenlerde giymiş oldukları kıyafetlerin Hüseyin Özdilek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde hazırlandığını belirtti.

“Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında okulların ve mekânlarının velilerin de oturdukları dinlendikleri mekanlar olması gerektiğini belirtti. Dikilen ağaçların sahiplenilmesini onların büyüdüğünde gölgesinde istirahat edebileceğimiz mekânlar olabileceğini dile getirdi.

            Bu okulu yaptıran Hüseyin Özdilek’e yürekten teşekkür edildi. Hüseyin Özdilek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine katkılar sağlayan Okul Aile Birliği Başkanı Erdoğmuş KÜÇÜKEROL’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi.

            Belediyelerin okullara katkılarının devam etmesini beklediğini belirtti.

            Program daha sonra İnsanlığın ortak mirası tabiat sunusu, öğretmen konulu şiir, öğrenciler tarafından hazırlanan öğretmenim konulu sunu ile devam etti. Atölyelerin gezilmesi ve okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi edinildikten sonra, Sayın Kaymakamımız Mustafa KILIÇ, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa BOZBEY, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet KAYA okul bahçesinde fidan diktiler.  Bu sırada tüm öğretmenlerimizde öğrencileri ile birlikte kendi fidanlarını diktiler.

 

  HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ FİDAN DİKİMİNDEN GÖRÜNTÜLER HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ FİDAN DİKİMİNDEN GÖRÜNTÜLER HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ FİDAN DİKİMİNDEN GÖRÜNTÜLER HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ FİDAN DİKİMİNDEN GÖRÜNTÜLER HÜSEYİN ÖZDİLEK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ FİDAN DİKİMİNDEN GÖRÜNTÜLER

 

 

 

 

 Yayın:27.11.2012 - Güncelleme:27.11.2012 - 16:23 - Görüntülenme:1887