BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE 39.YIL TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI

ilçemiz Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Feriha Uyar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları Turizm Haftası Kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu.
İLÇEMİZDE 39.YIL TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI

 

ilçemizde 39.Turizm Haftası Kutlandı

        39. Turizm Haftası etkinlikleri büyük bir coşkuyla Nilüfer Kaymakamlığı, Nilüfer Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Cumhuriyet Meydanı’nda kutlandı. Törene Kaymakam Mustafa Kılıç,  Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekci,Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile şube müdürleri, çok sayıda davetli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ilçemizde 39.Turizm Haftası Kutlandı

          Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Feriha Uyar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları Turizm Haftası Kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu.


ilçemizde 39.Turizm Haftası Kutlandıilçemizde 39.Turizm Haftası Kutlandı

          Programın açılış konuşması Havva Aslanoba Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nazım Hikmet Seren tarafından yapıldı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ülke turizminde Bursa’nın önemini vurgulayan konuşmalarını yaptılar.

          Kaymakam Mustafa Kılıç yaptığı konuşmada, Bursa’nın gerek tarihi gerek doğa güzellikleri yönüyle ender şehirlerimizden biri olduğunun altını çizerek, turizm potansiyelinin her geçen yıl arttığını ve Bursa’nın bu olumlu gelişmelerde vazgeçilmez bir rol üstlendiğini belirtti. 

ilçemizde 39.Turizm Haftası Kutlandı

ilçemizde 39.Turizm Haftası Kutlandı

          Konuşmaların ardından program Feriha Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Halk oyunları gösterisi, Nilüfer Belediyesi’nin Karagöz gösterisi ve Kılıç Kalkan oyunu, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’nin müzik dinletisi ile devam etti. Programda son olarak Havva Aslanoba Anadolu Lisesi öğrencileri turizm sektöründe kullanılan kıyafetlerin tanıtıldığı bir defile sundu. Stantlarla birlikte Grafik sergisini gezen konuklar, Yörük çadırı ile Türkiye’nin yedi bölgesinin turizm ve yöresel yemeklerin tanıtıldığı stantlarda ziyaret edildi.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.