BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından işitme engelli öğrencilere yönelik dijital bir eğitim platformu kuruldu.
İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU

Platform, "orgm.meb.gov.tr/icdep" adresinden erişime açıldı. Platformda zenginleştirilmiş ve etkileşimli işaret dili anlatımlı kitap ve animasyonların da aralarında bulunduğu zengin bir içerik yer alıyor.

Platformda zenginleştirilmiş ve etkileşimli kitaplar, işaret dili anlatımlı kitaplar, animasyonlar, yardımcı kaynakların aralarında bulunduğu zengin içerikli dijital materyaller kullanıma sunuldu. 

Yeni dijital platformda neler var?

"Özel Sokağın Çocukları" zenginleştirilmiş hikâye kitabı seti etkileşimli hâlde "İnteraktif Akademi" bölümünde kullanıma açıldı.  

İşitme engelli öğrenciler için "Okuma Yazma Öğreniyorum" yardımcı kaynak kitabı, etkileşimli olarak platformda yerini aldı.  

İşaret dili destekli animasyonlar

Bunların yanında Türk işaret dili sözlüğü kitabı ve işitme engelliler için ders kitapları kütüphane bölümünden ulaşılabilir hâle getirildi.

Platformda Z kitaplar ve işitme engelliler için diğer kitaplar, işaret dili destekli animasyonlar ile Özel Eğitim Çocuk dergisi de işaret dili anlatımı ile yer aldı.  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce dijital platform için içeriklerin sürekli artırılarak öğrencilere sunulması planlanıyor.  

Kaynak : meb.gov.tr

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.