BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÖY OKULLARI 'KÖY YAŞAM MERKEZLERİ'NE DÖNÜŞÜYOR

Millî Eğitim Bakanlığınca köy okullarının yaşam merkezlerine dönüştürülmesi projesi kapsamında ilçemiz Gökçeköy, Konaklı ve Çaylı köy okulları "Köy Yaşam Merkezleri" olarak faaliyete geçti.
KÖY OKULLARI 'KÖY YAŞAM MERKEZLERİ'NE DÖNÜŞÜYOR

"Köy Yaşam Merkezleri"; Nilüfer Halk Eğitim Merkezi'nin kurs alanları olarak civarda ikamet eden halkın hizmetinde faaliyetlerini sürdürecek. Kursiyerlerin talepleri doğrultusunda açılacak kursları tamamlayanlara kurs bitirme belgesi de verilecek.

İlçemizde kullanılmayan köy okulu binaları, 'Köy Yaşam Merkezleri' projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, İngilizce, doğa, bilim ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülmeye devam edecek. Çocukların ve ebeveynlerin aynı çatı altında eğitim ve üretim süreçlerine katıldığı köy yaşam merkezleri; yaşam boyu eğitim merkezleri haline gelecek.

19-10-202219-10-202219-10-2022

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.