BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında öğrencilerimiz ihtiyaç sahibi kişilere destek olacak.
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi, çok programlı Anadolu lisesi ve mesleki eğitim merkezlerinde eğitim gören öğrencilerimiz;  alan ve dallarıyla ilgili öncelikle okullarının bulunduğu mahalle olmak üzere ilçe ve il genelinde ihtiyaç sahibi kişilerin evlerinde bulunan kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımlarını, basit sağlık kontrollerini ve kişisel bakımları ile ilgili hayatlarını kolaylaştırıcı yardımları, onları mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşları toplum hizmeti olarak sunacaklar.   

Proje ile öğrencilerimizin;  sahip oldukları ihtiyaç sahibine yardım etme, meslek ve sanata duyarlı tutum ve davranış sahibi, başarılı bireyler olarak yetişmeleri, toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları, sosyal becerilerinin ve kendilerine güven duygusunun gelişmesi, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazanmaları, gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerilerinin geliştirilmesi, akademik ve sosyal başarılarının artırılması gibi kazanımlar edinmesi hedefleniyor.  

Projenin Sosyal Etkinlik Uygulama Esasları için tıklayınız.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.