BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

MİNİK ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile TÜSEKON (Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu) işbirliğiyle, ülkemizdeki tüm  resmi -özel okulöncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışların neler olacağının öğretilmesi, trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerin zihinlerine yerleştirilmesi  amacıyla trafik eğitimleri verilmeye başlanıyor. 

31-03-201731-03-2017

Tüm Türkiye’de aynı anda başlayan eğitimlerin ilimizdeki ilk adresi olan Ataevler Anaokulu’ ndaki uygulamaya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Işıkoğlu, TÜSEKON Temsilcisi ve Etap Sürücü Kursları Yöneticisi Edip Yalçın ile Tüsekon Temsilcisi Murat Aydın katıldı.  

31-03-2017

Programın açılış konuşmasını yapan Ataevler Anaokulu Müdürü Meral Bayar, Türkiye’de yaşanan trafik kazaları ve öğrencilerin bu konuda bilinçlendirilmelerinin ne kadar gerekli olduğunu belirten konuşmasının ardından Bakanlığımız Özel Öğretim Genel Müdürlüğü’nün okulöncesi öğrencilerine yönelik hazırladığı “Trafik ve Biz” konulu sunusu minik öğrencilerle beraber izlendi.  Daha sonra öğrenciler öğrendikleri bilgileri öğretmenlerinin de yardımlarıyla okul bahçesinde yaşıtlarına uygun olarak hazırlanan trafik parkurunda uyguladılar.

31-03-2017

 

31-03-2017

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.