BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER 14.SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR.

Nilüfer Kaymakamlığı bünyesinde, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Nilüfer Belediyesi  işbirliğiyle bu yıl 14. cüsü düzenlenecek olan Uluslararası Spor Şenlikleri 20 Nisan’da başlıyor. Yarışmaya katılacak 14 bin sporcu 25 branşta mücadele edecek. 
NİLÜFER 14.SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR.

 14.Spor şenlikleri başladı                                               

Spor Kenti Nilüfer’de 14.cüsü düzenlenen Uluslararası şenlik için geri sayım başladı. Bir ay boyunca sporun nabzının atacağı Nilüfer’de, sportif, sosyal, okul öncesi, özel eğitim, ilköğretim, gençler ve büyükler alanında, yaşamın tüm alanlarındaki değerleri içinde barındıran ve atletizmden futbola, badmintondan yüzmeye kadar 25 ayrı branşta heyecan yaşanacak.

14.Spor şenlikleri başladı

14.Spor şenlikleri başladı

20 Nisan’da başlayacak olan 14. Uluslararası Spor Şenlikleri’nin bilgilendirme ve program toplantısı, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Basın Toplantı Odası’nda düzenlendi. Yürütme Kurulu üyeleri, çeşitli okullardan idareci ve öğrencilerin katıldığı toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa BOZBEY, bir ay boyunca sürecek olan dev organizasyon hakkında bilgi verdiler.

14.Spor şenlikleri başladı

25 branşta toplam 120 kategoride düzenlenecek müsabakalarda bu yıl ilk kez Geleneksel Türk Okçuluğu, Yamaç Paraşütü ve Model Uçak branşlarının da yer alacağını belirten Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİi “Okullarımız sadece dersliklerde, sınıflarda, atölyelerde teorik eğitimin yapıldığı, bu doğrultuda mesleki eğitimlerin geliştirildiği üniteler değil. Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Nilüfer Belediyespor Kulübü ve Nilüfer Kent Konseyi birlikteliğinde müthiş bir sinerji yaratarak bu yıl 14 bin öğrencimizin katılımıyla 14’üncüsünü gerçekleştireceğiz” dedi.

14 bin öğrenci katılıyor

Amaçlarının spor şenliklerine kentteki tüm öğrencilerin katılımını sağlamak olduğunu söyleyen Başkan BOZBEY şöyle konuştu:  “2002 yılından itibaren bu projeyi Nilüferlilerle beraber yürütüyoruz. Spor Şenlikleri’ne Nilüfer’de okuyan 81 bin öğrencimizin katılımını sağlayacak bir organizasyon hedefimiz var. İşte o zaman gerçekten en büyük keyfi bizler alacağız. Amacımız sporun kenti Nilüfer’de hem halkımıza, hem gençliğimize, her yaştan insana spor kültürünü aşılamak, spor bilincini aşılamak ve onları sporun içine çekerek kardeşlik ve barış duygularının pekişmesini sağlamaktır.”

14. Uluslararası Spor Şenlikleri’ne bu yıl yaklaşık 14 bin öğrencinin katılacağının altını çizen Bozbey, etkinliklerde farklı kültürlerin de biraraya geleceğini söyledi. Spor şenliğinin, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kapsadığını belirten Bozbey, 8 farklı ülke ve Türkiye’den toplam 13 kardeş şehirden çok sayıda sporcuyu Nilüfer’de ağırlayacaklarını söyledi.

Formalar cezaevinde dikildi

Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri bu yıl ilklere sahne oluyor. Bu yıl ilk kez şenliğin katılımcılarına plaket yerine, Altınşehir’de hazırlanan “Spor Şenliği Korusu” için fidan dağıtılacak. Fidan dikimi, şenlik sırasında gerçekleştirilecek.

Şenliklerde öğrencilere dağıtılacak formalar da Bursa Cezaevi’nde kalan tutuklu ve hükümlüler tarafından dikildi. Formaların baskılarını ilçemiz Nilüfer İş Okulu öğrencileri yaptı.

20 Nisan Pazartesi günü saat 10:00’da  FSM Bulvarı’nda bulunan Nilüfer Kent Konseyi önünden hareket edecek kortej yürüyüşünden sonra TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’na ulaşmasıyla  müsabakalar başlayacak.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.