BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ'NİN PROJESİ TÜBİTAK DESTEĞİNİ ALDI

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından düzenlenen ulusal destek programları kapsamında yapılan proje başvuruları sonuçlarına göre Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Hatice GÜNDENK'in projesi de yer aldı.
NİLÜFER ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ'NİN PROJESİ TÜBİTAK DESTEĞİNİ ALDI

Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Hatice GÜNDENK'in "Ekokent İznik/İznik Gölü ve Çevresinin Ekolojik ve Kültür Varlıklarını Öğreniyorum" konulu projesi; TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programının 16. yılında çıkılmış ve 2022/1 çağrı dönemi kapsamında desteklenmesine karar verilen projelerden biri oldu.

TÜBİTAK Bilim Toplum Programlarında; bilginin toplum ile buluşturulması ve yaygınlaştırılması, bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılması amaçlanıyor. Program kapsamındaki projelerde; katılımcıların bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesi hedefleniyor.

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.