BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NİN YIL SONU SERGİSİ

NİLÜFER HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NİN YIL SONU SERGİSİ

11-05-2018 

Nilüfer Halk Eğitim Merkezi’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı yıl sonu sergisi düzenlenen görkemli  bir törenle açıldı.Törene Kaymakamımız Sn.Avni Oral  ve değerli eşleri Hande Sinem Oral Hanımefendi, Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Muharrem Tüfekci , İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Nevzat Gültekin, Mahmut Karakaya ve Müştak Gencer, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Selahattin ERDOĞMUŞ,Seyfettin MAYUK, Abdulaziz KAYAHAN, Nilüfer Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Kaya, Daire Amirleri, Okul ve Kurum Müdürleri, ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.Törene Bursa yöresine ait halk oyunu gösterisiyle başlandı.Açılış konuşmaları yapıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet TURAN konuşmasında;

Halk Eğitimi Merkezleri her yaşa, ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim veren Hayat Boyu Öğrenme Merkezlerine dönüşmüştür.Üstlendiği görev ile Ülkemizin sosyoekonomik kalkınmasına,istihdamına,sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman yetiştirilmesine,büyük katkılar sunmaktadır.Merkezlerimiz Devletimiz ve Halkımız arasında bir köprü görevi görmektedir.Toplumumuzun tüm bireylerine halka hizmet halka hizmet anlayışı ile hareket ederek tüm imkanlarımız,yönetici,öğretmen ve personellerimiz ile halkımızın emrinde ve hizmetindeyiz.Merkezimizde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında,220 branşta 1288 kurs açılarak yaklaşık 27.492 kursiyerimiz bu kurslara katılmıştır. Yıl sonu hedefimiz 37.000 kursiyere ulaşmaktır. Aynı zamanda yaklaşık 10.000 açık ortaokul ve lise öğrencisinin kayıt ve mezuniyet işlemleri de yapılmaktadır.

11-05-2018

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem TÜFEKCİ konuşmasında;

‘’Ben tüm öğretmenlerimize usta öğreticilerimize Halk Eğitimi Merkezinin niteliğine güvenerek tercihini bizim kursiyerimiz olmaktan yana kullanan tüm hanımefendilere beyefendilere buradan bir kez daha minnet hislerimi belirtmek isterim. Hava muhalefetine rağmen çok kısa bir sürede Sayın Kaymakamımız Avni ORAL beyefendinin dışarıda kalmak durumdan kalmış kursiyerlerimizin emeklerini zay etmemek inceliğiyle gösterdiği nezaketten dolayı da kendilerine bir kez daha şükranlarımı arz ederim. Sergimizin hayırlı olmasını siliyorum. Bundan sonraki eğitimlerde sezonlarda çıtayı grafiği biraz daha yukarı çıkarmanın bizim açımızdan bir kıvılcımı bir vesilesi olacağı taahhüdüyle hepinizi hürmetlerimle selamlıyorum.”dedi .

11-05-2018

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa BOZBEY konuşmasında;

“Halk Eğitimi beşikten mezara kadar olması gereken bir durumdur. Ben bu konuda öncelikle emek verenlere teşekkür ediyorum. Çünkü halkın eğitimi çok önemlidir. Eğitime o kadar çok ihtiyacımız var ki çağ değişiyor teknoloji değişiyor her şey değişiyor. Ama işte bunları öğrenebilmek için de halk eğitim merkezlerine ihtiyacımız oluyor. Bu konuda halk eğitim merkezi ile birlikte işbirliği içerisinde hizmet veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz”dedi.

11-05-2018

Nilüfer Kaymakamı Avni ORAL beyefendi konuşmalarında;

İnsan, hayatı boyunca eğitimle iç içedir. Güzel bir söz var “İnsan eğitimle doğmaz ama eğitimle yaşar.” İlçemizde de bir yıl boyunca halk eğitim kurslarında emek sarf eden kursiyerlerimiz, bu emeğin karşılığı olan sergimizde, ortaya çıkan ürünleri bizlerle paylaşacaksınız. Ben inanıyorum ki, içeride gerçekten birbirinden güzel birbirinden özel birbirinden fazla emek harcanmış ürünler var. Bu ürünlerin her birisi sizlerin el emeğiniz ve göz nurunuz, dolayısıyla onlar sizin için ne kadar önemliyse bunları bizimle paylaşmanız ve bizlerin de sizlerin bu heyecanına ortak olmamız bizim açımızdan o kadar önemli.  Nilüfer Halk Eğitimi Merkezimiz aracılığıyla farklı alanlarda onlarca kursta yüzlerce farklı branşlarda 30.000’e yakın vatandaşımıza ulaşılmıştır. 30.000 rakamını şöyle bir değerlendirdiğimiz zaman ne kadar büyük ne kadar önemli olduğunu çok rahatlıkla anlayabiliyoruz. Bir taraftan eğitimle ilgili olan konular var hususlar var insanlarımızı eğitiyoruz beceri kazandırıyoruz okuma yazma bilmeyen insanlarımızı okuma yazma öğretip okur yazar hale getiriyoruz.

11-05-201811-05-201811-05-201811-05-2018

Tören konuşmalarından sonra sergi açılışına geçildi.Özellikle filografi,rölyef,elde Maraş işi,iğne oyaları,gümüş kazaziye,giyim,mefruşat,takı, kırkyama, resim branşlarında  yapılan ürünler büyük beğeni topladı. 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.