BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER İLÇESİ REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ başkanlığında İlçemiz Rehber Öğretmenleri TEOG, YGS-LYS, BEP-Kaynaştırma, Sağlıklı Beslenme, TV ve İnternet Bağımlılığı, Engelli Farkındalığı, Başarı Hikâyem Projesi, 7-19 Yaş Aile Eğitimleri gibi konulara ilişkin yapılan ve yapılacak çalışmaları ele aldı.
NİLÜFER İLÇESİ REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

NİLÜFER İLÇESİ REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

Rehber Öğretmenler toplantısı

İlçemizdeki okullarda rehber öğretmenlerin işbirliğiyle gerçekleştirilen TEOG, YGS-LYS, BEP-Kaynaştırma, Sağlıklı Beslenme, TV ve İnternet Bağımlılığı, Engelli Farkındalığı, Başarı Hikâyem Projesi, 7-19 Yaş Aile Eğitimleri, Hızlı Okuma ve Test Çözme Teknikleri, Üst Öğrenim Kurumların Ziyaret edilmesi, Çocuk İhmali ve İstismarı, Madde Bağımlılığını Önleme, Sınav Kaygısı, Ergenlik Dönemi, Verimli Ders Çalışma, Öfke ve Başa çıkma Yöntemleri, Değerler Eğitimi vb konularda gerçekleştirilen seminer, gezi ve çalışmalarına ilişkin yapılan toplantı,  

Rehber Öğretmenler toplantısı

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ başkanlığında, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selami GÜLLÜLÜ, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ekrem SELÇUK  Müdür Yardımcısı İhsan AYDOĞAN, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Hülya VAROL  ve ilçemiz Rehber Öğretmenleri katılımıyla Özel Birey Okullarında toplantı yapıldı.

Rehber Öğretmenler toplantısı

Rehber Öğretmenler toplantısı

Rehber Öğretmenler toplantısı

Rehber Öğretmenler toplantısı

       Toplantı Özel Birey okulları  Müdürü İdris Yüzer’in açılış konuşmasıyla başladı.. Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ekrem SELÇUK, Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan eğitsel değerlendirme ve tanılamalarla ilgili istatistiki bilgileri paylaştı ve ilçemizde özel eğitim ve rehberlik hizmetleri konusunda yapılması gereken çalışmalar konusunda rehber öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu.  Rehber Öğretmenler toplantısı                Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKÇİ, okullarda rehber öğretmenlerin çok önemli bir misyonu olduğunu dile getirmiştir. Bu konuda tarihte yer edinmiş düşünür ve bilim insanlarının eserlerine vurgu yaparak toplantıyla ilgili görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı ve ilçemizde özel eğitim ve rehberlik hizmetleri konusunda yapılması gereken çalışmalar konusunda rehber öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Rehber Öğretmenler toplantısı              Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Hülya VAROL ve Müdür Yardımcısı İhsan AYDOĞAN;  özel eğitim, Yetersizlik Türleri, Engel Türlerine göre yapılan okul yönlendirmeleri,  Destek Eğitim Odaları, evde eğitim, üstün yetenekli öğrencilerin seçimi konularında katılımcılara bilgi paylaşımında bulunmuşlardır.

İlçemizde bulunan rehber öğretmenlerin birbirleriyle olan mesleki dayanışmalarını arttırmak ve ortak bir rehberlik anlayışının geliştirilmesi amacıyla okullar hizmet bölgeleri ve kademelerine göre gruplandırarak buralarda çalışan rehber öğretmenlerin bir araya gelmesi sağlanmaya çalışılacaktır. Bu amaçla yapılan gruplar, toplantıya katılan rehber öğretmenlerle paylaşılarak görüş alışverişinde bulunulmuştur.

             Toplantı dilek ve temennilerle sonlandırılmıştır. 

Rehber Öğretmenler toplantısı                                                                          Rehber Öğretmenler toplantısı

 

İhsaniye Mh. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı A Blok Nilüfer/Bursa - 0 224 245 70 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.