BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER NUR-HAYATİ KURTCAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE HAZIRLANAN “AVRUPA’DA PAZARLAMA UYGULAMALARI” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN YURT DIŞI HAREKETLİLİK FAALİYETLERİ TAMAMLANDI.

Nilüfer Nur-Hayati KURTCAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(MTAL) koordinatörlüğünde ve Hamitler TOKİ MTAL, Ergin Ağaç MTAL, İslam Uyar MTAL, Gemlik MTAL ile Yıldırım MTAL ortaklığında hazırlanan Erasmus+ projesinin Almanya ve Macaristan’a gerçekleştirilen hareketlilik faaliyetleri tamamlandı.
NİLÜFER NUR-HAYATİ KURTCAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE HAZIRLANAN “AVRUPA’DA PAZARLAMA UYGULAMALARI” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN YURT DIŞI HAREKETLİLİK FAALİYETLERİ TAMAMLANDI.

           Nilüfer Nur-Hayati KURTCAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(MTAL) koordinatörlüğünde ve Hamitler TOKİ MTAL, Ergin Ağaç MTAL, İslam Uyar MTAL, Gemlik MTAL ile Yıldırım MTAL ortaklığında hazırlanan Erasmus+ projesinin Almanya ve Macaristan’a gerçekleştirilen hareketlilik faaliyetleri tamamlandı. Ulusal Ajans tarafından kabul edilen proje ile toplam 60 öğrenci ile 7 öğretmen 2 farklı ülkede gerçekleştirilen hareketlilik faaliyetine katıldılar. Bu kapsamda 1. Akışta 29 Mart 2015-18 Nisan 2015 tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte şehrinde 30 öğrenci+3 öğretmen,  12 Nisan 2015-02 Mayıs 2015 tarihleri arasında ise Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 30 öğrenci+4 öğretmen eğitim ve staj faaliyetlerine katılma imkanı yakaladılar.

            Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin dışında, pazarlama alanında faaliyet gösteren işletmelere ve bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenen teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme şansına da sahip oldular. Mercedes Otomobil Üretim Tesisi, Düsseldorf Mesleki Yönlendirme Merkezi, Meslek Kolejleri, Meslek Liseleri ve Gazete Basımevi gibi çok sayıda kuruma düzenlenen teknik gezilere katılan öğrenci ve öğretmenler bunların yanı sıra farklı ülkelere düzenlenen kültürel gezilere katıldılar. Almanya hareketliliğine katılan öğrenciler Paris, Amsterdam ve Brüksel gibi şehirlere, Macaristan hareketliliğine katılan öğrenciler ise Viyana, Prag ve Bratislava gibi şehirlere düzenlenen kültürel gezilere katıldılar. 

            Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Mahmut Abdullah İNCE, “Proje kapsamında ilimizde faaliyet gösteren 6 okuldan toplam 60 öğrenci ile 7 öğretmen Almanya ve Macaristan’a gerçekleştirilen hareketlilik faaliyetine katıldılar. Her iki grupta 21 gün boyunca gerek mesleki alanlarda gerekse kişisel ve kültürel alanlarda çok önemli deneyim kazandılar. Proje konumuzu oluşturan Pazarlama alanında katıldıkları eğitim ve staj faaliyeti sayesinde Avrupa düzeyinde mesleki kazanımlara sahip oldular. Avrupa ülkelerinde geçirdikleri sure boyunca kişisel alanda da Avrupa vatandaşlık bilinci geliştirme imkanına sahip oldular. Almanya ve Macaristan’ın dışında Fransa, Hollanda, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Slovakya gibi ülkelerin başkentlerine yapılan geziler sayesinde de farklı kültürleri yerinde görme şansını yakaladılar. Projemizde yer alan 6 okul ise proje faaliyetleri sonunda Avrupa’da faaliyet gösteren kurumlarla gerçekleştirdikleri ortaklık sayesinde kendi kurumlarına Avrupa Katma Değeri sağladılar.” dedi


İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.