BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OBEZİTEYE KARŞI SEFERBERLİK

OBEZİTEYE KARŞI SEFERBERLİK

 16-10-2018

BTSO’nun öncülüğünde Valilik, Üniversitelerimiz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Gıda Mühendisleri Odası işbirliğinde yürütülen “Güvenilir Gıda Tüketelim Obeziteyi Önleyelim” Projesi, Sadettin Türkün Ortaokulunda start verdi. Proje ile 10 bin öğrencinin eğitimden geçirilmesi hedefleniyor.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, çağın en önemli sağlık sorunlarından olan obeziteye ve güvenilir gıda konusuna dikkat çekmek istediklerini belirterek," Hedefimiz güvenilir gıda ve obezite konusunda toplumsal algıyı güçlendirmek” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Konseyi Başkanı Burhan Sayılgan, güvenilir gıda ve obezite konusunun toplumun tüm kesimlerini ilgilendirdiğini söyledi. Özellikle obezitenin kanser başta olmak üzere birçok hastalığın tetikleyicisi olduğunu kaydeden Sayılgan, “BTSO öncülüğünde okullarda hem obezite hem de güvenilir gıda konusunda bir çalışma başlattık. Başta Valilik olmak üzere kamu kurumlarımız projemize tam destek veriyor. Bu anlamlı projeyi üstlenen BTSO’ya teşekkür ederim.” diye konuştu.

16-10-2018İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ yaptığı konuşmada gıda güvenliğine ve obezlik tehlikesine dikkat çekerek öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu konudaki öncü misyonuna ve rolüne değindi    “Az yemek, az uyumak, az stres” şeklinde özetlenen şiarı hatırlatarak doymak ile beslenmek arasındaki farka işaret etti.

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.