BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OGMMATERYAL YENİ İÇERİKLERİ VE YENİ YÜZÜYLE YAYINDA

Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılında öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine açılan OGMMATERYAL güncellendi.
OGMMATERYAL YENİ İÇERİKLERİ VE YENİ YÜZÜYLE YAYINDA

Eğitim öğretim materyallerinin çeşitliliğinin ve niteliklerinin artırılması, üretilen ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerle paylaşılması amacıyla OGMMATERYAL webportalı (e-içerik ambarı) oluşturuldu.

Farklı içeriklerle zenginleştirilen ve yeniden tasarlanan E-İçerikte; etkileşimli ders kitapları, beceri temelli kitaplar, video çözümlü soru bankası, çalışma defteri, kazanım kavrama etkinlik kitabı, kavram öğretim kitabı, İngilizce game activity kitabı, YKS hazırlık içerikleri, mini denemeler, deneyler, 3 boyutlu içerikler, dinamik uygulamalar, ders anlatım sunuları, ders anlatım videoları, konu özetleri ve yazılıya hazırlık videoları yer alıyor.

İçerikler öğretmen ve öğrencilere sınıf, ders, ünite ve kazanım bazlı olarak sunuldu. Öğretmenler, tüm derslere ve konulara yönelik olarak hazırlanan ders anlatım sunularını kullanabilecekler. Soru bankası yeni sorularla zenginleştirilerek her sorunun videolu çözümü hazırlandı. Soruların çözüm videoları ders kitabındaki konu anlatımı bölümüne, ders anlatım sunusuna ve ders anlatım videolarına eklenerek kolay tasarlandı.

İndirildikten sonra çevrim dışı etkileşim sağlayan içerikleriyle kullanıcı dostu yeni OGMMATERYAL bilgisayar, telefon ve tabletlere tam uyumludur. Kullanıcılar tüm içeriklere kolay filtreleme modu ile rahatça ulaşabilecekler.

ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden OGMMATERYAL webportalına (e-içerik ambarı) kolayca ulaşabiliyor.

 Kaynak : ogm.meb.gov.tr

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.