BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OİB MTAL ROBOTİV ÖĞRENCİLERİ BOĞAZİÇİ ROBOT KUPASI'NDA DERECELER ALDI

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (OİB MTAL) öğrencileri Boğaziçi Robot Kupası (BROCUP 2022) dereceler kazandı.
OİB MTAL ROBOTİV ÖĞRENCİLERİ BOĞAZİÇİ ROBOT KUPASI'NDA DERECELER ALDI

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs'ünde Boğaziçi Elektroteknoloji Kulübü (BUEC) ile Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) tarafından 14-15 Mayıs'ta Boğaziçi Robot Kupası düzenlendi. Yüzlerce öğrencinin katıldığı yarışmanın çizgi izleyen kategorisinde OİB MTAL Robot Takımı (ROBOTİV) öğrencileri, 1,2 ve 3'üncü sırayı alarak çok büyük bir başarıya imza attı.

Boğaziçi Robot Kupası (BROCUP)  

BROCUP, sadece Türkiye'nin her tarafından öğrencilerin kendi robotlarını ve algoritmalarını test edip yarıştırabileceği ve bünyesinde barındırdığı serbest kategori ile inovatif fikirlere açık, teknolojinin gelişmesini ve genç neslin önündeki engelleri kaldırmayı amaçlayan bir etkinliktir.

Etkinlikte sumo, çizgi izleyen, labirent, FPV Drone ile serbest kategorilerinde yarışmalar gerçekleşti. Ayrıca Güney Kampüs Meydan'da kurulan stantlarda katılımcılar başta tıbbi olmak üzere birçok sektörde kullanılan gelişmiş robotik cihazları inceleme fırsatı da buldu.

18-05-202218-05-202218-05-2022

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.