BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Psikososyal Destek Programı tanıtım toplantısı yapıldı.

          Nilüfer İlçesinde görev yapan okul müdürlerine yönelik Psikososyal Destek Programı tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer IŞIKOĞLU, Nilüfer Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdür Vekili İhsan AYDOĞAN, Psikososyal Müdahale Hizmetleri Ekibi üyeleri Rehber Öğretmen Kıymet AYDOĞDU, Kadriye BOZ, Fatma AYDEMİR ve okul müdürleri katıldı. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer IŞIKOĞLU yaptığı konuşmada "Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF iş birliği ile 2001 yılında hazırlanan ve 2017 yılına kadar uygulanan "Psikososyal Destek Programları" 2017- 2019 yılları arasında yenilendi. Yenilenen psikososyal destek programı kapsamında Nisan-Haziran 2019 tarihleri arasında Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da Rehberlik öğretmenlerine uygulayıcı eğitimleri verildi.  Psikososyal Destek Programı kapsamında yürütülen hizmetlerin daha etkili/verimli sunulması ve uygulamalarda birliğin sağlanması için Rehber Öğretmenlerin yanında okul yöneticilerine yönelik de programın tanıtımının yapılmasının faydalı olacağı değerlendirilmiştir.         2019-2020 eğitim öğretim yılında yenilenen psikososyal destek programı, yıllık rehberlik programında yer almakta ve uygulaması yapılmaktadır. Okul yöneticilerine yönelik yapılacak tanıtım çalışması sonucunda, okullarda yaşanabilecek muhtemel travmatik olaylarda süreci daha hızlı ve sağlıklı yönetme imkanına kavuşacağımızı düşünüyoruz' dedi. Psikososyal Müdahale ekibi üyeleri Kıymet AYDOĞDU ve Kadriye BOZ, Psikososyal Destek Programı hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Okul Müdürlerinden gelen soruları cevaplandırdı. İlçemizde yürütülen Psikososyal Müdahale Hizmetleri konusunda değerlendirmeler yapıldı.  
Okul Müdürlerine Psikososyal Destek Programı tanıtım toplantısı yapıldı.

03-03-202003-03-202003-03-2020

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.