BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA UYGULANAN COVID-19 SALGIN YÖNETİM ŞARTLARI GÜNCELLENDİ

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun aldığı yeni kararlar üzerine okullarda uygulanan temaslı ve izolasyon uygulamalarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncelleme yapıldı.  
OKULLARIMIZDA UYGULANAN COVID-19 SALGIN YÖNETİM ŞARTLARI GÜNCELLENDİ

Resmî ve özel okul/kurumlarının yüz yüze eğitim-öğretim ortamlarında öğrenci ve eğitim personelinin Covid-19 salgınının etkilerinden korunmasına yönelik önlemler, Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tarafından belirlenen "Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzleme ve Filyasyon" rehberine göre uygulanmaktadır.

Okullarımızda alınması gereken tedbirleri içeren "Güncel Dönemde Covid-19 Pandemisinde Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" ve "Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar" hakkında ilgililerin bilgilendirilmesi, tedbirlerin alınması, uygulama, izleme ve gözetim süreçlerinin hassasiyetle yürütülmesi gerekmektedir.

Okullarda Covıd-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar

Güncel Dönemde Covıd-19 Pandemisinde Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.