BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAÖĞRETİM KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI İLÇEMİZDE YAPILDI

Bursa geneli ortaöğretim kurum müdürlerinin katıldığı toplantı Barış Anadolu Lisesi'nde gerçekleşti.
ORTAÖĞRETİM KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI İLÇEMİZDE YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan GÜR başkanlığında yapılan toplantıya; Ortaöğretim Şubesinden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın NARİN, Nilüfer İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ ve ortaöğretim kurumlarının müdürleri katıldı.  

Ortaöğretim kurumlarında son yıllarda artan sınai mülkiyet farkındalığının önemine vurgu yaparak sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan GÜR; "Türkiye'nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak, öğrencilerimizin çalışmalarını patentlemek ve öğrencilerimizi bu hususta teşvik etmek amacıyla Bakanlığımızda son derece önemli çalışmalar yürütüyor. Öğretmen ve öğrencilerimizin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak ve bu kapsamda yürütülen faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yenilikler bizler için çok kıymetli." dedi.

Teknolojik ve bilimsel alanda düzenlenen çeşitli etkinliklerin öğrencilerin gelişimine önemli katkılar sağladığını ifade eden Serkan Gür, "Öğrencilerimizin MEB ROBOT, TEKNOFEST, TÜBİTAK gibi yarışmalara daha fazla katılım göstermeleri ve bu konuda teşvik edilmeleri noktasında ailelerimizin ve okullarımızın desteği oldukça önemli." dedi. 

Toplantı sonrası Barış Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulunan ve okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, öğrencileri sınıflarında ziyaret etti. Gür, okulun öğretmenleriyle de bir araya geldi.

Kaynak : bursa.meb.gov.tr

20-10-202220-10-202220-10-2022

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.