BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞTİRME NAKİL SÜRECİ TOPLANTISI YAPILDI.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞTİRME NAKİL SÜRECİ TOPLANTISI YAPILDI.

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem TÜFEKCİ başkanlığında, şube müdürü Ömer IŞIKOĞLU , resmi ve ortaokul müdürlerinin katılımlarıyla Vahide Aktuğ ortaokulu toplantı salonunda  ortaöğretim kurumlarına yerleştirme nakil süreci toplantısı yapıldı.Toplatıda  ortaöğretim kurumlarına yerleştirme nakil sürecindeki değişiklikler ve okul müdürlerince yapılacak işlemler konuşuldu. Toplantı sonunda  İlçe Milli Eğitim Müdürmüz Mustafa Muharrem TÜFEKCİ  ortaöğretim kurumlarına yerleştirme nakil sürecindeki değişiklikleri özetleyerek toplantıyı bitirdi.

ÖZET

 x) Ortaokulda bulunuşluk kıstası kaldırılmıştır.

x) Yerleştirmede Ortaokul Başarı Puanı yüksek olan öğrencileri öncelikli olarak yerleştirilecektir OBP için virgülden sonra dört hane dikkate alınacaktır.

x)Tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler yerel yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk tercihini Kayıt Alanından seçmek kaydıyla en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Tercih yapan öğrencilerin farklı okul türü tercih etme zorunluluğu olmayacaktır.

 07-08-201807-08-201807-08-201807-08-2018

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.