BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AR-GE Merkezi Açıldı

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi kapsamında ilçemiz Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Ar-Ge Merkezinin açılışı, Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in video konferans yöntemiyle teşrifleri ve Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat'ın katılımıyla gerçekleşti.
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AR-GE Merkezi Açıldı

Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Serkan Gür, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Baran Çelik, Okul Müdürümüz Sayın Güray Köken ve öğrencilerimiz eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.

24 ilde mesleki ve teknik eğitim veren okullarda kurulan 50 Ar-Ge merkezi arasında yer alan okulumuz Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde;  öğretmen ve öğrencilerimizin yeni ürünler tasarlaması ve bu ürünlerin ekonomik bir değere dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca bu merkezde öğrencilerimizin mesleki becerileri artarken yeni teknolojileri takip etmeleri de kolaylaşacaktır. Bu proje sayesinde mesleki eğitim alanında yapılan iyileştirmelere bir yenisi daha eklenmiş oldu.  

Türkiye'nin kalkınmasında önemli rol oynayan mesleki ve teknik eğitim kurumlarına desteklerini sürdüren Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, mesleki eğitimde büyük bir atılım gerçekleştiren ve açılışımıza teşrifleri için Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e,  açılışımıza teşrif eden Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat'a, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Serkan Gür'e, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanımız Sayın Baran Çelik'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

12-10-202112-10-202112-10-202112-10-202112-10-2021

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.