BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RENAULT MAIS'TEN OTOMOTİV ARAÇ DESTEĞİ

 "Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile mesleki ve teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında RENAULT MAİS tarafından, "Elektrikli araçlar dalı" açılan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Renault Fluence Ze %100 Elektrikli araç, hibe edildi. 
RENAULT MAIS'TEN OTOMOTİV ARAÇ DESTEĞİ

İlçemiz Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Elektrikli araç üretiminde ve bakım servislerinde çalışacak teknik elemanlar için Türkiye'de ilk defa " Elektrikli Araçlar" dalı açılan ve hibrit araç teknolojileri, elektrik makineleri, batarya teknolojileri, otonom araç teknolojileri ve yakıt hücreli araçlar hakkında dersler verilmesi planlanmaktadır.

Dünyada gelişen otomotiv teknolojileriyle beraber otomobil algısı değişmekte, içten yanmalı motorların yerini hibrit ve elektrikli araçlar almaya başladı. Bu değişimle dünya otomotiv sanayisi yeni bir yapılanmaya gitmiş ve ülkeler bu alandaki faaliyetlere destek vermeye başladı. Renault'un okulumuza yaptığı bu bağış sayesinde öğrencilerimiz elektrikli araçlar teknolojisindeki gelişmeleri yakından izleme olanağı bulacak.

Renault Fluence Ze %100 elektrikli aracımızın devir teslim töreni İlçemiz Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşmiş olup, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Bülent ALTINBAŞ, İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Sayın Muharrem TÜFEKCİ, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Sayın Orhan SABUNCU, Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Sayın Mümin KARACAKAYALILAR, Oyak Renault ve Renault Mais yönetici ve temsilcileri, okul müdürleri,  öğretmen ve öğrencileri hazır bulundu.

Otomotiv İhr. Bir. MTAL Okul Müdürü Sayın Metin SEZER, tüm konuklara "hoş geldiniz" diyerek katkılarından dolayı Renault'a teşekkürlerini dile getirerek, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Sayın Orhan SABUNCU yaptığı konuşmada, kurucusu oldukları okulumuza her türlü desteğe devam ettiklerini ve bu kapsamda hibe edilen araç için de Renault Mais'e teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Muharrem Mustafa TÜFEKCİ yaptığı konuşmada; Renault'a ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'ne katkılarından ötürü teşekkür ederek, endüstri 4.0 da otonom sürüş teknolojilerinin hızla geliştiğini belirterek sanayi işbirliğinin önemini vurguladı.

Renault Mais Satış Sonrası Müdürü  Sayın Ersan SARRAFİ yaptığı konuşmada, Renault olarak eğitim alanında okullarımıza değer katmaktan dolayı çok mutlu olduklarını, sağlam temeller üzerine oturmuş olan otomotiv endüstrisinin gücünü sürdürülebilir kılarak geleceğe taşımamız gerektiğini bu sebeple öğrencilerimizin güncel teknolojilerle pratik yapması gerektiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Eğitime destekleri ve okulumuza yapılan bağış nedeniyle Renault Mais'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

 23-03-202123-03-202123-03-202123-03-202123-03-202123-03-202123-03-202123-03-2021

 

 

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.