BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME İLE PROJE HAZIRLAMA" ÖĞRETMEN REHBER KİTABI YAYIMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilerin; bir sorun belirlemesine, soruna yönelik proje fikri üretmesine, hazırlamasına, test etmesine, sunmasına ve yaygınlaştırmasına yönelik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla "Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama" öğretmen rehber kitabı Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi'nde yayımlandı.


Öğretmenlere proje hazırlamada rehberlik etmesi için hazırlanan kitap, "Tasarım Odaklı Düşünmenin Nedir?", "Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama Örneği", "Açlık (Örnek Proje)" başlıkları üzerinden  rehberlik sağlıyor.

Birinci başlıkta (Tasarım Odaklı Düşünme Nedir?) tasarım odaklı düşünme ve aşamaları tanıtıldı. İkinci başlıkta; örnek proje sürecinin işlem basamakları referans alınarak gösterildi. Üçüncü başlıkta ise  tasarım odaklı düşünmeye uygun olarak yapılmış ek bir çalışma daha gösterildi.

"Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama" öğretmen rehber kitabına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak : ogm.meb.gov.tr

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.