BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST PİSTLERİNDE OTOMOTİV LİSESİ'NİN "BOLAT" ARACI İLİMİZİ TEMSİL ETTİ

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında 18-24 Temmuz tarihlerinde İzmit Körfez Yarış Pisti'nde düzenlenen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ürettiği "BOLAT" isimli araç Bursa'yı ve ilçemizi başarıyla temsil etti.  
TEKNOFEST PİSTLERİNDE OTOMOTİV LİSESİ'NİN

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festivali teknoloji yarışmaları kapsamında Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda piste çıkan "BOLAT" adlı aracımız yarışmada istenilen 20 turu başarıyla tamamladı.

BOLAT'ın Doğuş Serüveni

"BOLAT"ın üretimi yaklaşık 6 aylık sürede tasarım ve üretimi tamamen okulun atölyelerinde öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerinin emeğiyle tamamlandı. Bu süreç içerisinde yapılan gelişme raporu, teknik tasarım raporu ile sürüş videosu ve yarış puanlaması olarak üç farklı aşamayı geçerek ve son yapılan; güvenlik, yerli tasarım, elektrik güvenliği, mekanik kontrol ve dinamik sürüş etiketlerini de alarak piste çıkan tek Bursa takımı olmayı başardı.

Okulumuz ayrıca TEKNOFEST kapsamında yapılacak olan diğer yarışmalara; İnsansız Su Altı Sistemleri, İnsansız Hava Araçları (İHA), Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları'nda da Bursa'yı temsil edecek.

25-07-202225-07-202225-07-202225-07-2022

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.