BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOFAŞ FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BURSA PATENT HACKATHONU İL İKİNCİSİ OLDU

9-12 Haziran tarihlerinde TÜYAP Bursa Fuar Merkezi'nde 9. Science Expo Bilim Şenliği etkinliklerinden biri olarak gerçekleştirilen Bursa Patent Hackathonu'na ilimizden katılan 10 okul arasında yer alan Tofaş Fen Lisesi, Bursa ikinciliğini kazandı.
TOFAŞ FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BURSA PATENT HACKATHONU İL İKİNCİSİ OLDU

Tofaş Fen Lisesi öğrencilerimizden Miray UÇAR ve Mert Kemal KÜRECİ takım olarak katıldığıetkinlikte; orman yangınlarına uzay ve havacılık teknolojilerini kullanarak geliştirdikleri sistem ile Bursa ikincisi oldu.

"Yenilikçi Fikirlerini Patentle" sloganı ile düzenlenen Hackathonu 3 ana tema üzerinde gerçekleşti. Bu temalar uzay ve havacılık teknolojileri yardımı ile uzay çöpleri, orman yangınları ve Marmara Denizi müsilaj sorunlarının çözülmesi olarak belirlendi. Öğrenciler ve danışman öğretmenler ilk gün GUHEM'de eğitim alarak tüm takımların ön bilgi sahibi olmasını sağladı. ikinci gün ekipler 3 temadan birini seçerek 6 saat içerisinde fikir üretip ürettikleri fikrin patent dosyasını hazırlayarak jüri önünde sundu.

22-06-202222-06-2022

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.