BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAYA GEÇİDİ NÖBETİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ İLÇEMİZDE TÜM OKULLARIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

YAYA GEÇİDİ NÖBETİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ İLÇEMİZDE TÜM OKULLARIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

      

04-10-2019İçişleri Bakanlığı Bakanlığı tarafından "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik yılı ilan edilmiş olup, Yaya güvenliği ieli lgili farkındalık yaratılmak amacıyla  yaya geçitlerinde "Yaya Geçidi Nöbeti" etkinlikleri ilçemizde tüm okullarımızda gerçekleştirilmiştir.

04-10-2019

2 Ekim 2019 Çarşamba günü İlçe Mili Eğitim Müdür  Vekili Ömer IŞIKOĞLU, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ ve İlçe daire müdürleri ile Dilek Özer Ortaokulunda görevli öğretmenlerimiz ve ellerinde döviz ve pankart bulunan   öğrencilerimiz ile birlikte trafik polislerinin eşliğinde karşıdan karşıya geçerken o anda yaya geçitlerini kullanmakta olan Nilüfer bölge halkı üzerinde  " YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ " yazılı pankartlar ile ile yaya geçitlerinin önemi yaya güvenliğinin farkındalığı yaratılmaya çalışılmıştır.

04-10-2019

Okullarımızda 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu 74.maddesi gereği Trafikte Yaya Önceliği tanınması ile ilgili bütün öğrencilere bilgiler verilmiş, sınıflarda öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize karşıdan karşıya geçme kuralları anlatılmış, yaya geçitlerinde uyulması gereken kurallar anlatılmış,veli toplantılarında Yaya Önceliği konusunda veliler bilgilendirilmiştir.

04-10-2019

Etkinlik günü okullarımızda gerekli tüm can güvenliği ve emniyet tedbirleri alınarak, belirlenen saatte trafik şubeden gelen polis memurları , okul müdür, müdür yardımcıları ve öğretmenler eşliğinde öğrenci gruplarıyla "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla okul çevrelerinde bulunan yaya geçitlerinde uygulama yapılmıştır.

04-10-201904-10-2019

Çocuklar elinde "Yaşamayı Severim, Kurallara Uyarım", "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz", "Hızını Azalt, Ömrünü Uzat" pankartlarıyla gelen araçları yaya geçidinden geçmek suretiyle durdurarak trafik bilinci oluşturma ve yaya önceliğinin önemini vurgulamak amacıyla etkinlik gerçekleştirilmiştir

04-10-2019

Okul öncesi okullarımızda öğretmenlerin trafik bilinci ve erken yaşta trafik kurallarına karşı farkındalık yaratmak adına sınıflarda yaptıkları bilgilendirme sonrasında " YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİYİZ" sloganı ile trafikte araç kullanan sürücülere minik yürekleri ile yaya güvenliğine karşı duyarlı olmaları gerektiğini hatırlattılar. Dövizler ve pankartlar ile yaya güvenliğine dikkat çektikleri etkinlik çevre tarafından ilgi ile karşılandı.

04-10-201904-10-2019Kırsal bölgede olan bir okulumuzda ise trafik lambası, geçitler vs bulunmadığından amacın öğrencileri hayata hazırlamak bu deneyimi yaşatmak ve yol gösterici olmak anlamında okulun önüne beraberce yaya geçidi çizilmiş olup, yoldan geçen araçlar durmuş, durdurulmuş, onlara da bilgi verilmiş ve etkinlik sonlandırılmıştır. 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.