BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZEKAİ GÜMÜŞDİŞ ORTAOKULU, ÜÇ FARKLI ETWİNNİNG PROJESİNİ SÜRDÜRÜYOR

İlçemiz Zekai Gümüşdiş Ortaokulu, ikinci dönem başında başlatmış olduğu üç farklı eTwinning projesini başarılı bir şekilde sürdürüyor.
ZEKAİ GÜMÜŞDİŞ ORTAOKULU, ÜÇ FARKLI ETWİNNİNG PROJESİNİ SÜRDÜRÜYOR

More Traditional Recipes

Türkiye, İspanya, Fransa ve İtalya ortaklı uluslararası "More Traditional Recipes" isimli geleneksel yemekler konulu eTwinning projesi, Nilüfer Zekai Gümüşdiş Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Dr. Işıl GÜLMEZ ve İspanya'dan İngilizce Öğretmeni Guillem Amer MULLET kuruculuğunda devam ediyor.

Öğrenciler, web 2.0 teknolojilerini kullanarak kültürlerini İngilizce olarak hazırlanan yemek haritası ve elektronik tarif kitabı yoluyla dünya çapında tanıtmalarını ve yeni ürünler proje çıktıları sayesinde farklı kültürleri tanımalarını sağlıyor.

Proje kapsamında dijital harita ve yemek kitabı oluşturulmuş, ayrıca katılımcı ülkeler arasında posta yoluyla geleneksel yiyecek paylaşımı yapılmıştır.

Ayrıntılı bilgi için proje web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

A Human Network That Shares Its Knowledge To Better Understand the Internet

Türkiye ve Fransa ortaklı "A Human Network That Shares Its Knowledge to Better Understand the Internet" isimli ve İnternet yapısını anlamak için ağ konulu proje, Nilüfer Zekai Gümüşdiş Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Dr. Işıl GÜLMEZ ve Fransa'dan Teknoloji Öğretmeni Jean Philippe VİALA kuruculuğunda sürdürülüyor.

Proje ile öğrencilerin bilgisayar ağlarını, insanlar arası ve bilgisayar ağlarını karşılaştırarak kavramalarını ve web 2.0 teknolojilerini ve Scratch aracını kullanarak geliştirdikleri oyun ve animasyonlar yoluyla öğrenmelerini sağlanıyor. Proje kapsamında öğrenciler, Internet ağlarını anlamak için oluşturulan gruplarla Internet ağ yapılarını temsil eden görseller oluşturulacak, aynı zamanda Internet ağları ile ilgili animasyonlar geliştirilecek. 

Ayrıntılı bilgi için proje web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Tangible and Intangible Cultural Heritage of My Region

Türkiye, Yunanistan ve Portekiz ortaklı "Tangible and Intangible Cultural Heritage of My Region" bölgemin somut ve somut olmayan kültürel mirası konulu eTwinning projesi,   Zekai Gümüşdiş Ortaokulu müdür yardımcısı ve bilişim teknolojileri öğretmeni Dr. Işıl GÜLMEZ ve Yunanistan'dan Almanca öğretmeni Maria Romaidou kuruculuğunda sürdürülüyor.

Proje ile öğrencilerin web 2.0 teknolojileri kullanarak kendi yöre kültürlerinin tanıtımı için bilgi toplamalarını, edindikleri bilgileri düzenleyerek sunmalarını ve ortak ülkelerde kültürel benzerlik ve farklılıkları keşfetmelerini sağlıyor.

Proje kapsamında öğrenciler bulundukları yerde bulunan eski ve yeni kültürel miras öğelerinin sunumlarını paylaşmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için proje web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

 

12-04-202212-04-202212-04-2022

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.