BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'NIN KALİTE ÖDÜLLÜSÜ: GÖRÜKLE MTAL.

Görükle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2023 Bursa Kalite Başarı Ödülünün sahibi oldu.
BURSA'NIN KALİTE ÖDÜLLÜSÜ: GÖRÜKLE MTAL.

Görükle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yapmış olduğu kalite çalışmalarıyla 2023 yılında EFQM Mükemmellik Modeli referans alınarak verilen Bursa Mükemmellik Ödülüne başvurdu. Okulumuz, gerçekleştirdiği iyi uygulamalar ve kendi bölgesindeki iş mükemmelliğine ulaşma çabasını sürdürdü. Bu çabasıyla mükemmellik kültürü ve toplam kalite yönetimi yaklaşımını kendi bünyesinde yaygınlaştırmak hedefiyle kalite ödülü başvuru sürecinde gerçekleştirdiği uygulamalarla bölgesinde tercih edilen bir kurum haline geldiğini kazandığı ödülle ispat etmiştir. 

Bursa Kalite Ödülü

Kalite kültürü ve yaklaşımının ülkemizde yaygınlaştırılmasını, kalite çalışmalarının teşvik edilmesi sağlamak, iş mükemmelliğine ulaşma çabasında olan kurum ve kuruluşları ödüllendirmek ve onurlandırmak amacıyla 1998 yılından bu yana KalDer Bursa ve BUSİAD iş birliğinde EFQM Modeli'ne göre yürütülen Bursa Kalite Ödülü'nde 2023 yılı süreci tamamlandı.

2023 Bursa Kalite Ödül süreci Ekim 2023'te ödüle başvuran kurumların eğitimi ile başladı. Sürecin başlamasıyla başvurular alınarak kuruluşların EFQM Modeli eğitimleri gerçekleşti. Eğitimler sonrasında kurumların hazırlamış olduğu başvuru dokümanları, ödül sürecinde model ve değerlendirme hakkında eğitim almış deneyimli değerlendiriciler tarafından masa başında değerlendirildi. Değerlendiricilerin yaptığı son uzlaşım toplantı sonuçları Bursa Kalite Ödülü Yürütme Kurulunda değerlendirilerek nihai kararı verilerek, 2023 Bursa Kalite Ödül süreci tamamlandı.

 

 

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.