BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER WEB SİTESİ ERİŞİME AÇILDI

Eğitim ortamlarına ve eğitim süreçlerine yönelik olarak okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından geliştirilen iyi örnekleri ve özgün uygulamaları paylaşarak, okullarımız arasında bilgi ve tecrübe paylaşımına ortam hazırlamak,  iyi uygulama örneklerini yaygınlaştırmak amacıyla Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesi erişime açıldı.
EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER WEB SİTESİ ERİŞİME AÇILDI

Anadolu, Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılından itibaren, kurumsal web sitesinde paylaştıkları başarı hikâyelerine, iyi uygulamalara, özgün çalışmalara, sosyal faaliyetlere, çevre ve insan duyarlılığına dair haberler ortak bir ekosistemde paylaşılmak amacıyla hazırlanan web sitesinde yayınlanacaktır.

Okul yöneticilerimizin "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesi üzerinden gönderecekleri okulların kurumsal web sitelerindeki haberlere ait linkler Genel Müdürlük bünyesinde oluşturulan inceleme komisyonu tarafından kriterlere göre değerlendirilerek uygun görülen haberler yayına alınacaktır.

Web sitesinde yer alan haber paylaşım kriterlerine uygun olarak Genel Müdürlüğe iletilen haberler "Akademik Başarılar, Bilim ve Teknoloji, Kariyer ve Rehberlik, Kulüp Faaliyetleri, Kültürel ve Sosyal Faaliyetler, Okul ve Çevre İlişkisi, Okul Yöneticileri, Öğretmenler, Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım, Sanatsal Faaliyetler, Sportif Faaliyetler, Toplum Hizmeti Çalışmaları, Yayınlar, Zümre Çalışmaları" başlıkları altında paylaşılacaktır.

İl, okul türü, kategori ve zamana göre filtreleme yapılabilecek olan sitede bir de beğeni butonu bulunmakta, bu sayede en çok beğenilen haberler de siteyi ziyaret edenler tarafından görüntülenebilecek.

Anadolu, Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinin haberlerinin paylaşılacağı  "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesine https://ogmiyiornekler.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Kaynak :ogm.meb.gov.tr

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.