BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALİL İNALCIK BİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL KONGREDE

VI. Ulusal Çocuk Araştırmaları Kongresi'ne (UÇAK) Halil İnalcık Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri katıldı.
HALİL İNALCIK BİLSEM ÖĞRENCİLERİ ULUSAL KONGREDE

Bu yıl altıncısı düzenlenen ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yürüten Ulusal Çocuk Araştırmaları Kongresi, birçok akademisyen, davetli konuşmacı, araştırmacı, eğitim uzmanı, okul idarecisi, her branştan öğretmen, lisans ve lisansüstü öğrencilerin katkıları ile gerçekleştirildi. Kongreye; öğrencilerimiz Bahar S. K. , İpek A., Yaren J.A. danışman öğretmenleri Tuğba Çakmak öncülüğünde katılım sağladı. Kongrede; öğretmen ve öğrencilerimize katılımlarından dolayı belge verildi. Akademisyenler, BİLSEM öğretmenleri ve BİLSEM öğrencilerinin iki farklı kongrede aynı anda aynı yerde bir araya gelmeleri, özel yeteneklilerin eğitimi alanında büyük bir sinerji oluşturdu.

Ulusal Çocuk Araştırmaları Kongresi

Ulusal Çocuk Araştırmaları Kongresi (UÇAK) başta BİLSEM öğrencilerinin BİLSEM eğitim programlarında yer alan Bilimsel Araştırma Becerileri Etkinliklerinde ve ilgi duydukları konulardaki meraklarına bağlı yaptıkları bilimsel araştırmalarını sunmalarına imkân tanımak, BİLSEM öğrencilerinin bilimsel araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencilerin kongre, sempozyum vb. bilimsel olayları yerinde ve doğal şekli ile yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacı ile düzenlenmektedir. Öğrencilerde bilimsel araştırma becerilerinin geliştirilmesi 2023 MEB Eğitim Vizyon Belgesinde, Türkiye Yeterlilikler Çerçeve Planında, BİLSEM Yönergesinde ve TÜBİTAK Proje çağrılarına (2024 Ortaokul ve Lise Öğrencileri Bilimsel Araştırma Projeleri Yarışması) öncelikli olarak geliştirilmesi hedeflenen beceriler arasındadır.

13-09-202213-09-202213-09-202213-09-2022

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.