BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALK EĞİTİM MERKEZİMİZİN YIL SONU SERGİSİ YAPILDI.

HALK EĞİTİM MERKEZİMİZİN  YIL SONU SERGİSİ YAPILDI.

 

27-06-2019

Nilüfer Halk Eğitim Merkezi'mizin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı yıl sonu sergisi düzenlenen törenle açıldı. Törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil ŞAHİN, Nilüfer Belediye Başkan Vekili, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Abdulaziz KAYAHAN, çok sayıda davetli,  kursiyer ve vatandaş katıldı. Törene Karadeniz yöresi halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Açılış konuşmalarının ardından sergi ziyarete açıldı. 
27-06-2019

27-06-2019

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet TURAN konuşmasında;

27-06-2019

Halk Eğitim Merkezleri her yaşa, ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim veren Hayat Boyu Öğrenme Merkezlerine dönüşmüştür. Üstlendiği görev ile Ülkemizin sosyoekonomik kalkınmasına, istihdamına, sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman yetiştirilmesine, büyük katkılar sunmaktadır.Merkezlerimiz Devletimiz ve Halkımız arasında bir köprü görevi görmektedir.Toplumumuzun tüm bireylerine halka hizmet halka hizmet anlayışı ile hareket ederek tüm imkanlarımız,yönetici,öğretmen ve personellerimiz ile halkımızın emrinde ve hizmetindeyiz.Merkezimizde 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında,220 branşta 1490 kurs açılarak yaklaşık 32.000 kursiyerimiz faydalanmıştır.Sayın Cumhurbaşkanımız Okuma Yazma Seferberliği kapsamında 159 Kurs açılmış 1709 vatandaşımıza okuma yazma öğretilmiştir. Aynı zamanda yaklaşık 11.000 açık ortaokul ve lise öğrencisinin kayıt ve mezuniyet işlemleri de yapılmaktadır.

 İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülaziz KAYAHAN konuşmasında;

27-06-2019

"Toplumların dinamikliğini sağlayan gelişmesine en önemli katkıyı sunan bilim kadar ekonomi kadar sanatın da yadsınamayacağı gerçeğinden hareketle Halk Eğitim Merkezleri klasik biçki dikiş kursları konseptinden günümüzün evrensel boyutta gelişen dünyanın teknolojisine uygun bir biçimde kendisini program kapsamında yenileyerek Halkımızın bu alanda gelişimine katkı sunmaya devam etmektedir. Nilüfer Halkının sanata olan ilgi ve talebi ile birlikte Halk Eğitim çalışmaları daha da önem kazanmaktadır." 

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halide Serpil ŞAHİN konuşmasında;27-06-2019

Halk Eğitim Merkezlerimiz eğitimde yaşın, işin ve cinsiyetin hiçbir öneme sahip olmadığını isteyen herkesin kurslara katılabileceğini, kendini geliştirmek istediği alanda da yol alabileceğini göstermiştir. Biz toplumda yüzde elli ile yer alan kadınlarımızın özellikle bu programlara katılıp ülke ve aile ekonomilerine katkıda bulunacak değerli bilgileri edinmelerini herhangi bir alanda kendilerini geliştirmelerini böylece birer girişimci istihdam yaratan iş kollarında çalışan üreten insanlar olmasını çok önemsiyoruz. Halk Eğitim Merkezlerimiz bu açıdan çok önemli bir hizmete emek vermektedir. Sergimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 

Tören konuşmalarından sonra sergi açılışına geçildi. Özellikle filografi, rölyef, elde Maraş işi, iğne oyaları, gümüş kazaziye, giyim, mefruşat, takı alanlarında yapılan ürünler büyük beğeni topladı.

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.