BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER’DEKİ İLK VE ORTA ÖĞRETİM OKULLARI ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANLARI İL MECLİS ÜYELERİNİ SEÇTİ.

NİLÜFER’DEKİ İLK VE ORTA ÖĞRETİM OKULLARI ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANLARI İL MECLİS ÜYELERİNİ SEÇTİ.

 05-11-2018

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereği Nilüfer’deki ilk ve orta öğretim okulları Öğrenci Meclis başkanları 05/11/2018  tarihinde İl Meclis Üyelerini seçti.

05-11-2018

Okullarda demokrasi kültürünün yaşatılması ve  öğrencilerin, seçme, seçilme hakkını kullanmayı öğrenmeleri, farklı düşüncelere saygı ve hoşgörüyle yaklaşmanın gereğini kavramaları, kendilerine güven duymalarının sağlamasının hedeflendiği ve öğrencilerde demokrasi bilincini geliştirmek amacıyla uygulamaya geçirilen ´Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi´ kapsamında, ilçe öğrenci temsilcisi seçildi.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 öğretim yılı demokrasi eğitimi ve okul meclisleri başkanları ve birer yetkilinin katıldığı ilçe temsilcisi seçimi toplantısı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ başkanlığında ev sahipliğini Dilek Özer Ortaokulunun  yaptığı meclis toplantısı  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Seçimler başlamadan önce Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ  açılış konuşmasında Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Uygulaması ile ilgili genel bilgiler verdikten sonra yapılacak il meclis üyesi seçimi şekli ve usulü hakkında uygulanacak yöntemi açıkladı.

 İl Öğrenci Meclisi için aday olan öğrencilere yönerge gereği kendilerini tanıtma ve yapacakları çalışmalarını anlatma imkânı verildikten sonra; gizli oy, açık tasnif yöntemiyle oy kullanma işlemine geçildi.

05-11-2018  05-11-2018

05-11-2018 Heyecanlı anlar yaşanan ve renkli görüntülere sahne olan seçimlerde 47 aday arasında en fazla oyu alan Ahmet Erdem Anadolu Lisesi okul öğrenci temsilcisi öğrencisi 19 oyla başkan seçilirken Özel Çağdaş Öncü Fen Lisesi öğrenci temsilcisi 17 oyla ikinci, Özel Ada Doruk Anadolu Lisesi öğrenci temsilcisi ise 14 oyla üçüncü olarak  başkan yardımcısı oldular.

05-11-2018Öğrenciler il meclisinde ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek, seçimi izleyen herkese teşekkür ettikten sonra birbirlerini tebrik ettiler.

Yapılan Seçimlerde Dilek Özer Ortaokuluna ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederiz.

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.