BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT AYKUT YURTSEVER ANADOLU LİSESİNDE ŞEHİT KÖŞESİ AÇILIŞI

ŞEHİT AYKUT YURTSEVER ANADOLU LİSESİNDE ŞEHİT KÖŞESİ AÇILIŞI

26 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Sancaktepe ilçesinde eğitim uçuşu sırasında helikopter kazası sonucu şehit olan Kara Pilot Üstğm. Aykut YURTSEVER anısına isminin verildiği İlçemiz Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi'nde okul müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla oluşturulan "Şehit Köşesinin Açılışı" programı 30 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 11.00'da yapıldı.

Nilüfer İlçe Kaymakamı Avni ORAL'ın katılım sağladığı açılış programına Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer IŞIKOĞLU ve Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ, şehidin anne, baba, kardeş, eş ve akrabaları olmak üzere Merkez Komutanlığından Subayların, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı, okul müdürlerinin, misafirlerin ve öğrencilerin bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Duygusal anların yaşandığı açılış törenine Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlandı. Akabinde Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra şehidin öz geçmişi okundu ve Okul Müdürü Mevlüt YILDIRIM tarafından açış konuşması yapıldı.

Şehit ailesi adına mesai arkadaşı Fatih GÖRKEM tarafından duygusal bir konuşma yapıldıktan sonra İlçe Kaymakamımız Avni ORAL günün anlam ve önemi ile ilgili olarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında:

"Başta Şehit Aykut Yurtsever olmak üzere gerek mücadele ederken ve gerekse görevi başında şehitlik mertebesine ulaşan bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıktan sonra tüm gazilerimize acil şifalar diledikten sonra şehidin adının verildiği Özlüce Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi'nden Aykut Yurtsever gibi vatanını, bayrağını seven, bu ülkeye aşık, gerektiğinde canını feda etmekten çekinmeyecek daha nice Aykut Yurtseverler yetişecektir. Şehitlik gibi milli ve manevi değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması adına öğretmenlerimize büyük görevler düştüğünü, öğrencilerin de kendilerine bu değerleri özümsemiş şahsiyetleri örnek almaları gerektiğini ifade ettikten sonra şehit köşesinin oluşturulması ve açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti." Şehit köşesinin açılış kurdelesi kesildikten sonra şehit adına okul bahçesinde tüm misafirlere ve öğrencilere lokma ikramı yapıldı.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.