BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik otomotiv sektöründe mesleki eğitime katkı sağlamak ve işbirliği protokolü imzalamak üzere Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir araya geldi.

Yapılan işbirliği ile Türkiye otomotiv sektörünün lokomotifi konumundaki Bursa'da sektör ve okul birlikteliği ile bu alanda ihtiyaç duyulan beklentilere cevap verecek nitelikte mesleki yeterliliklerle donatılmış insan gücünün yetiştirilmesi hedefleniyor.

İmzalanan protokolle aynı zamanda öğretmenlerin sektördeki gelişmelerden haberdar olması, bu tecrübelerini öğrencilerine aktarması ve mesleki gelişimlerini desteklemek de amaçlanıyor. Okullarda eğitimi verilen alanları sektörle birlikte dizayn ederek mezun öğrencilerin niteliğini artırmayı hedefleyen kurum ve sektör temsilcileri mezun öğrencilerin iş hayatına hazırlanmalarına da katkı sağlayacak.

Okulların atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojilere dayalı olarak kurulmasından işletmelerde staj imkânı sağlanmasına, öğretmenlere hizmet içi eğitim ve iş başı eğitimler düzenlenmesinden eğitim materyali hazırlanmasına kadar pek çok konuda işlemler yürütülecek.  

Protokolün imzalanmasının ardından Vali Canbolat okul müdüründen okulla ilgili bilgi aldı. Canbolat ve beraberindekiler sınıfları ziyaret ederek atölyeleri inceledi.

 

18-11-201918-11-2019

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.