BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER'DEN BOSNA'YA DOSTLUK ELİ

NİLÜFER'DEN BOSNA'YA DOSTLUK ELİ

Kosova'nın Peja kardeş şehri ile ilçemize bağlı okulların kesintisiz sürdürdüğü kardeşlik köprüsü Bosna'yı da kapsamına alıyor. Ataevler Anaokulu, Beşevler Anaokulu, Canaydın İlkokulu, NOSAB İlkokulu, Dilek Özer Ortaokulu, Nilüfer Şehitler Ortaokulu, Vahide Aktuğ Ortaokulu, Ahmet Erdem Anadolu Lisesi, Mehmet Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Lisesi ile Mudanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin gönül coğrafyamızın müstesna beldesi Bosna'ya "Kardeş Okul" köprüsü kurma girişimi start aldı. Kısa adı BALKANDER olan Bursa Balkan Kadınlar Derneği ve Bosna'daki Yunus Emre Enstitüsü eşgüdümüyle okullarımız kardeşlerini seçti. 27 Ocak 2020 tarihinde protokollerin imzalanması ile birlikte Nilüfer Bosna'ya da eğitim-öğretim konusunda teknik, pedagojik, kültürel desteğe ve dayanışmaya başlamış olacak. Toplantıda BALKANDER Başkanı Hayriye KOSOVA ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte okul müdürlerimizde hazır bulundu.

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.