BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning 2021 AVRUPA ÖZEL ÖDÜLÜ

İlçemiz Görükle Akşemsettin İlkokulu anasınıfı öğretmeni Hatice MUTLU, Avrupa Birliği e-Twinning projesi Avrupa Başarı ödülünü kazanmıştır.
eTwinning 2021 AVRUPA ÖZEL ÖDÜLÜ

Görükle Akşemsettin İlkokulu anasınıfı öğretmeni Hatice MUTLU, eTwinning projeleri kapsamında 8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda üstün başarı gösterdi. Avrupa Özel Ödülüne hak kazanan öğretmenler başarılarını uluslararası boyuta taşıdı.  

Her yıl Avrupa Komisyonu tarafından 43 ülkede yapılan eTwinning projelerinden en iyilerine Avrupa Özel Ödülleri veriliyor. Ülkemizden 31 öğretmen, 8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda Avrupa Özel Ödülüne hak kazandılar. 12 yıldır eTwinning faaliyetinde yer alan Türkiye, bu güne kadar en fazla 3 kategoride en iyi proje ödülünü alırken, 2021 yılında ilk defa belirlenen 13 kategorinin 9'unda yer alarak bir ilke imza attı. Bu kapsamda Bursa'da görev yapan 2 öğretmen de 8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda üstün gayret ve başarı gösterdi.  Avrupa Özel Ödülüne hak kazanan öğretmenler başarılarını uluslararası boyuta taşıdı.  

Görükle Akşemsettin İlkokulu öğretmeni Hatice Mutlu'nun katıldığı "STEM is... on fire!!" isimli proje ise 2021 Avrupa Büyük Ödüllerinde 870 proje arasından "Marie Sklodowska Curie Prize" Özel Kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Projede Yunanistan, Romanya, İtaya ve Türkiye'den 12 üye yer alıyor. 

Görükle Akşemsettin İlkokulu idarecilerini, projede görev alan öğretmenlerimizi ve öğrencileri kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

09-03-2021

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.