BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Nerede Kalmıştık" Eğitim Seferberliği Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Nerede Kalmıştık" Eğitim Seferberliği projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.


"Nerede Kalmıştık" Eğitim Seferberliği projesi de daha önce uygulanan ve çok sayıda kadının okur-yazar olmasını sağlayan "Haydi Kızlar Okula", "Ana Kız Okuldayız" ve "Okuryazarlık Seferberliği" gibi kampanyalar çeşitli sebeplerle eğitimine ara vermiş kadınları yeniden öğrenim ortamında buluşturmayı hedefliyor.

Bu projeyle açık öğretim liseleri ve halk eğitim merkezleri, kadınların diploma sahibi olmalarını sağlayarak, onlara mesleki beceri kazandıracak. Ayrıca yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızda 'Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programı'ndan istifade edebilecek. Halk eğitim merkezleri başvuruları almaya devam ediyor.

Haberin detayları için tıklayınız.

Kaynak: meb.gov.tr

 

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.