BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesinde Bilim Fuarı Açıldı

Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesinde "4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı" kapsamında bilim fuarı açıldı.
Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesinde Bilim Fuarı Açıldı

Okulun bahçesinde düzenlenen bilim fuarının açılış töreni; şube müdürlerimiz Mehmet Orhan ve Sadrettin Çelik, ilçemiz okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Fuar alanında proje ve çalışmaları tek tek inceleyen ve projelerinin detaylarını dinleyen şube müdürlerimiz, takdirlerini dile getirerek etkinlikte görev alan tüm öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi tebrik ettiler. 

İki gün süresince sergilenmeye devam edecek fuarda, öğrencilerimizin öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları birbirinden kıymetli projelerin isimleri ise şöyle:

"Asit Yağmurlarının Bitkilere Etkileri, Biyojell, Çaydan Doğal Gübre Üretimi, Doğadaki Renkler, Renkli Fotosentezler, Klorlamanın Kimyası, Halep'ten Türkiye'ye Bir Göç Hikâyesi, Biyoçeşitliliğimiz Zenginliğimizdir, Diyatomeleri Tanıyor Muyuz?, Geometrinin Mimarideki Mucizesi, Gezegenler Birbirine Neden Yaklaşamaz?, Ekonominin Vazgeçilmezi Trigonometri, Batmayan Araba, Mini Deprem Simülasyonu, Fosil Oluşturabilir Miyim?, Bluethooth Kontrollü Temizlik Robotu, IOT Akıllı Buzdolabı, Öğrenme Fonksiyonuna Sahip Arduino Tabanlı Robotik Kol, Mıknatıslardan Sonsuz Enerjiye, Örümcek Hidrolik Kol, Sol 7 Güneş Enerjisiyle Şarj Olabilen Telefon, Modern Tekerlekli Sandalye, Teleskopla Adım Adım Teknoloji, Kestane Kabuğundan Isı Yalıtımı."

TÜBİTAK Bilim Fuarları ve Kazandırdıkları

"TÜBİTAK Bilim Fuarları", 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim ve öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturma yolunda yapılan fuarlardır.

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin genç bireylere kazandırılması, öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması gibi kazanımlar sağlamaktadır.

20-10-202120-10-202120-10-202120-10-202120-10-2021

 

Konak Mahallesi, İlgi Sokak, No2/3, PK16110, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 66 75 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.