BURSA NİLÜFER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Yaş ve Üstü Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine Müjde

Millî Eğitim Bakanlığı, 18 yaş ve üstü açık öğretim lisesi öğrencilerinin mezuniyeti için gerekli 8 dönem şartını kaldırdı.
18 Yaş ve Üstü Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine Müjde

Bu kapsamda, açık öğretim liselerinde mezuniyet için gereken diğer şartları tamamlayan 18 yaş altı öğrencilerin, akranları ile aynı sürede mezun olabilmeleri amacıyla daha önceden uygulanan mezuniyet için gereken 8 dönem şartının aranmasına devam edilecek.

18 yaş ve üstü açık öğretim okulları öğrencilerinin yarım kalan eğitimlerini tamamlayarak bir üst öğrenime devam edebilmeleri ve istihdama daha kısa sürede katılabilmelerine imkân sağlamak için yeni bir düzenleme yapıldı. Yeni düzenleme ile açık liseden mezun olabilmek için 8 dönem şartı, 5 döneme indirildi. Böylece 18 yaş ve üstü açık öğretim lisesi öğrencileri, 2 yılda okullarını bitirebilecek.

Kaynak: meb.gov.tr

 

İhsaniye Mahallesi, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı, No7/A, PK16130, Nilüfer/Bursa - 0(224) 245 7034 __Ek Hizmet Binası İletişim Numarası (Özel Öğretim Bölümü) 0(224) 246 7778

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.